• DZIECI EKRANU. Jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu

W tej książce, dr Nicholas Kardaras bada ogromny wpływ technologii - zwłaszcza technologii ekranowej, nieodpowiedniej dla młodego wieku, na mózgi całego pokolenia. W swoich badaniach wykorzystuje metodę neuroobrazowania, która daje prawdziwe dowody na wpływ stymulujących ekranów. Co zaskakujące, z badań wynika, że aktywują one dopaminę w takim samym stopniu jak NARKOTYKI. Co jednak szokuje najbardziej, nadmierne obcowanie z ekranem może uszkodzić neurologicznie rozwijający się mózg młodej osoby tak samo jak uzależnienie od KOKAINY.

Podtytuł DZIECI EKRANU. Jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu
Tytuł oryginalny Glow Kids. How Screen Addiction Is Hijacking our Kids - and How to Break the Trance
Autor Nicholas Kardaras
Tłumaczenie Agnieszka Jarosz
Rok wydania 2018
Dodruk 2023
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 328
49.00 35.28
By the end of the promotion left :
Lowest price in the last 30 days:
30.87
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
ISBN 978-83-8102-133-3

Fragmenty książki na: glowkids.pl

Niektórzy twierdzą, że jarzące się ekrany mogą być dobre dla dzieci - stanowiąc narzędzie edukacyjne. Nie wierz im. 

„DZIECI EKRANU" AUTORSTWA DR. NICHOLASA KARDARASA, SPECJALISTY DS. UZALEŻNIEŃ - TO WSTRZĄSAJĄCA ARGUMENTACJA, ŻE TECHNOLOGIA MA OGROMNY WPŁYW NA MÓZGI DZIECI - I TO WCALE NIE POZYTYWNY.

Wszyscy je widzieliśmy: dzieci hipnotycznie wpatrzone w jarzące się ekrany w restauracjach, na placach zabaw i w domach naszych przyjaciół - a ich liczba wciąż rośnie. Oświetlone przez jarzący się blask buzie - dzieci ekranu - mnożą się niczym wirtualna plaga. Lecz za jaką cenę? Czy jest to jedynie nieszkodliwa rozrywka lub chwilowy szał, coś jak cyfrowe hula-hop? Niektórzy twierdzą, że jarzące się ekrany mogą nawet być dobre dla dzieci - stanowiąc rodzaj interaktywnego narzędzia edukacyjnego. Nie wierz im.

W tej książce, dr Nicholas Kardaras bada ogromny wpływ technologii - zwłaszcza technologii ekranowej, nieodpowiedniej dla młodego wieku, z całą tą jarzącą się wszechobecnością - na mózgi całego pokolenia. Badania przeprowadzone metodą neuroobrazowania dowodzą, że stymulujące jarzące się ekrany są tak samo dopaminergiczne (aktywujące dopaminę) dla ośrodka przyjemności w mózgu jak seks. Rosnąca liczba badań klinicznych koreluje technologię ekranu z takimi zaburzeniami jak ADHD, uzależnienia, niepokoje, depresja, wzmożona agresja, a nawet psychoza. Co jednak szokuje najbardziej, najświeższe badania przeprowadzone metodą neuroobrazowania nie pozostawiają wątpliwości, że nadmierne obcowanie z ekranem może neurologicznie uszkodzić rozwijający się mózg młodej osoby tak samo jak uzależnienie od kokainy.

Kardaras zanurza się w socjologiczne, psychologiczne, kulturowe i ekonomiczne czynniki związane z globalną epidemią technologiczną, mając na celu zbadanie wpływu całej naszej wspaniałej, lśniącej nowej technologii na dzieci.


„Dzieci ekranu" to przełomowa i niewyobrażalna opowieść o niewyobrażalnej, która powinna stanowić wezwanie do ponownego rozważenia naszej nieustannie rozwijającej się relacji z postępującą technologią. Kardaras przypomina nam, że technologia może podstępnie, w sposób nieprzewidywalny, obrócić się przeciwko nam.
- Dr Howard J. Shaffer, profesor nadzwyczajny psychiatrii w Harvard Medical School oraz kierownik oddziału terapii uzależnień w Cambridge Health Alliance

Łącząc dyscyplinę dziennikarza śledczego ze spostrzeżeniami specjalisty ds. uzależnień, Kardaras czyni ten złożony i niewygodny temat przystępnym i całkiem do przyjęcia. Wysoce zalecana lektura.
- Victoria Dunckley, lekarz medycyny, psychiatra dziecięcy i autorka „Reset Your Child's Brain"

Przeczytaj tę książkę. Uratuj mózgi swoich dzieci, teraz. Dzieci ekranu nie jest zrzędzeniem wywołującym bezsensowną panikę w stylu Kurczaka Małego „niebo-spada-nam-na-głowę"... Przeczytaj i zastosuj się do zaleceń Kardarasa, zanim wyrządzimy jeszcze większą krzywdę mózgom całego pokolenia.
- Paula Poundstone, komik estradowy, pisarka, komentatorka społeczna i aktywistka propagująca wychowywanie dzieci bez ekranu

Ta książka jest nieocenionym źródłem informacji uświadamiającym nam, na jak wielkie ryzyko narażamy nasze dzieci, pozwalając im na swobodny dostęp do „ekranów".
- Dr Pedro A. Noguera, honorowy profesor UCLA i były profesor Harvard School of Education

Przerażająca prawda na temat uzależnienia od mediów cyfrowych.
- Dr Andrew Doan, kierownik badań zdrowia psychicznego i uzależnień w Departamencie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Pentagon oraz autor „Hooked on Games"

Uwielbiam tę książkę! Wykłada ona niewygodną prawdę dotyczącą tego, jak często interes gospodarczy przemysłu technologicznego jest sprzeczny z potrzebami naszych dzieci. Obowiązkowa lektura dla każdego.
- Dr Hilarie Cash, dyrektor wykonawczy restart i współautorka „Video Games and Your Kids: How Parents Stay in Control"

Dr Kardaras w przekonujący sposób udowadnia, że ekrany są narkotykiem nowego millennium oraz że firmy manipulują naszymi dziećmi, bardziej dbając o swoje zyski niż o umysły najmłodszych.
- Touré, krytyk kultury, autor i były współprowadzący „The Cycle" w MSNBC

Podziękowania 9

Wstęp: Problem z technologią 11
Rozdział 1. Inwazja Dzieci ekranu 19
Rozdział 2. Nowy wspaniały e-świat 57
Rozdział 3. Cyfrowe narkotyki a mózg 75
Rozdział 4. Wywiad z doktorem Doanem: neurobiologiem i osobą uzależnioną od gier wideo na odwyku 107
Rozdział 5. Wielkie odcięcie - wysyłanie wiadomości tekstowych i media społecznościowe 117
Rozdział 6. Zaburzenia kliniczne i efekt Dzieci ekranu 157
Rozdział 7. Małpowanie od innych - wpływy mass mediów 181
Rozdział 8. Gry wideo a agresja badania 197
Rozdział 9. Wyrwane z nagłowków - prawdziwe przypadki przemocy pod wpływem gier wideo 213
Rozdział 10. Masakra w Newtown - psychoza spowodowana grami wideo 227
Rozdział 11. Etan Patz i Koniec Niewinności - oraz zabaw na powietrzu 245
Rozdział 12. W pogoni za pieniędzmi: ekrany a kompleks edukacyjno-industrialny 253
Rozdział 13. Żyjemy w e-świecie 287
Rozdział 14. Rozwiązanie: ucieczka z jaskini Platona 299

Załącznik: Czy moje dziecko ma problem z uzależnieniem od ekranu lub technologii? 313
Bibliografia 319
O Autorze 327

DR NICHOLAS KARDARAS, jeden z czołowych specjalistów ds. uzależnień w Stanach Zjednoczonych, jest dyrektorem wykonawczym Dunes (jednego z czołowych światowych ośrodków terapii) i założycielem oraz dyrektorem wykonawczym Hamptons Discovery - postępowego programu leczenia uzależnień dla nastolatków. Dr Kardaras jest również byłym profesorem klinicznym na Stony Brook Medicine oraz wykładowcą neuropsychologii na poziomie studiów doktoranckich. Często występuje w roli eksperta w Psychology Today oraz FOX News, występował również w CBS Evening News oraz NPR i Esquire, New York magazine oraz Vanity Fair. Dr. Kardaras mieszka wraz ze swoją żoną i dwójką dzieci - synami, bliźniakami - w Sag Harbor, w stanie Nowy Jork.


Więcej informacji na temat dr. N. Kardarasa znajdziesz na stronie www.drkardaras.com oraz www.glowkids.com

Możesz też skontaktować się z nim pod adresem: nicholaskardaras@yahoo.com

There is currently no comments or ratings for this product.

Polub nas na Facebooku