• Sukces projektu

Projekt to tymczasowe przedsięwzięcie mające przynieść korzyści organizacji powołującej go do życia. Efektami realizacji projektu mogą być nowe produkty, nowe zakłady lub linie produkcyjne, nowe technologie lub nowa wiedza. Sam projekt warto zrealizować w wyznaczonym terminie, po ustalonych wcześniej kosztach oraz z uwzględnieniem zakresu i jakości zaplanowanych prac. A co, jeśli ukończenie projektu się opóźni? Co jeśli budżet zostanie przekroczony? Czy deprecjonuje to cały projekt? Czy jeśli osiągniemy to, co chcieliśmy, ale później lub po wyższych kosztach, to automatycznie oznacza to porażkę projektu? Czy projekt, który został ukończony zgodnie z planem, ale jego efekty są już nikomu niepotrzebne to dobry czy zły projekt? Jak planować projekt, żeby zakończył się sukcesem? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce „Sukces projektu", w której usystematyzowano wiedzę dotyczącą przedmiotowej tematyki na podstawie przeglądu światowej literatury. W publikacji przedstawiono

Podtytuł Sukces projektu
Autor Renata Walczak
Rok wydania 2019
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 134
48,00 zł
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8102-272-9
Projekt to tymczasowe przedsięwzięcie mające przynieść korzyści organizacji powołującej go do życia. Efektami realizacji projektu mogą być nowe produkty, nowe zakłady lub linie produkcyjne, nowe technologie lub nowa wiedza. Sam projekt warto zrealizować w wyznaczonym terminie, po ustalonych wcześniej kosztach oraz z uwzględnieniem zakresu i jakości zaplanowanych prac.

A co, jeśli ukończenie projektu się opóźni? Co jeśli budżet zostanie przekroczony? Czy deprecjonuje to cały projekt? Czy jeśli osiągniemy to, co chcieliśmy, ale później lub po wyższych kosztach, to automatycznie oznacza to porażkę projektu? Czy projekt, który został ukończony zgodnie z planem, ale jego efekty są już nikomu niepotrzebne to dobry czy zły projekt? Jak planować projekt, żeby zakończył się sukcesem? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce „Sukces projektu", w której usystematyzowano wiedzę dotyczącą przedmiotowej tematyki na podstawie przeglądu światowej literatury.

W publikacji przedstawiono różne definicje pojęć „projekt" i „sukces projektu", omówiono ryzyko i niepewność prowadzenia przedsięwzięć z punktu widzenia osiągnięcia sukcesu, jak również przybliżono zasady zarządzania interesariuszami.

Książka przeznaczona jest dla osób zajmujących się zarządzaniem projektami, m.in. dla kierowników projektów oraz kierownictwa i członków organizacji realizujących projekty, a także dla kadry akademickiej i studentów oraz dla wszystkich osób zainteresowanych zarządzaniem przedsięwzięciami.

Wprowadzenie 7

Rozdział 1
Przedsięwzięcia 11
1.1. Definicje projektów 12
1.2. Cele projektu 15
1.3. Klasyfikacja projektów 17
1.4. Cykl życia projektu 19
1.5. Programy 22
1.6. Portfele 23
1.7. Zarządzanie przedsięwzięciami 26

Rozdział 2
Sukces projektu 33
2.1. Sukces projektu a sukces zarządzania projektem 33
2.2. Czynniki sukcesu projektu 36
2.3. Kryteria sukcesu projektów 40
2.4. Modele dotyczące sukcesu w projektach 43

Rozdział 3
Zarządzanie ryzykiem w projektach 53
3.1. Niepewność a ryzyko 58
3.2. Identyfikacja ryzyka 66
3.3. Ocena ryzyka 70
3.4. Reakcja na ryzyko 73
3.5. Kontrola ryzyka 74

Rozdział 4
Zarządzanie szansami w projektach 77
4.1. Czynniki wpływające na zarządzanie szansami w projektach 80
4.2. Analiza i ocena szans 83
4.3. Wykorzystanie szans w celu osiągnięcia sukcesu projektu 88

Rysunek 5
Zarządzanie interesariuszami 95
5.1. Ogólna charakterystyka zarządzania interesariuszami 95
5.2. Analiza interesariuszy 103

Podsumowanie 113
Bibliografia 117
Spis tabel 129
Spis rysunków 131
O Autorce 133

Dr hab. inż. Renata Walczak, profesor Politechniki Warszawskiej, zajmuje się tematyką zarządzania i zarządzania projektami. W Politechnice Warszawskiej zorganizowała i kierowała Podyplomowymi Studiami Zarządzania Projektami prowadzonymi pod patronatem Stowarzyszenia Project Management Polska, którego była licencjonowanym trenerem. Autorka dwóch monografii oraz wielu artykułów naukowych dotyczących zarządzania projektami. Pełni funkcję dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz funkcję Dyrektora Instytutu Konfucjusza w Politechnice Warszawskiej.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku