• SMART WORKING DLA WSZYSTKICH. Więcej niż praca zdalna. Poznaj nowy styl pracy. Zbuduj sukces firmy dzięki satysfakcji swoich pra

Ogromne zmiany systemowe, mające miejsce w ostatnich latach, pod znakiem zapytania stawiają naszą dotychczasową wiedzę na temat sposobów wykonywania pracy (w tym jej miejsca i czasu). Firmy szukają nowych dróg osiągnięcia zysku, a pracownicy stają przed koniecznością wytyczenia sobie nowych ścieżek prowadzących ich do osiągnięcia satysfakcji z wykonywanej pracy. Metoda smart working, wpisana w model kulturowy zapoczątkowany 25 lat temu przez włoskich ekspertów wiedzy związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi, oferuje organizacjom zmiany polegające na swobodzie, wolności wyboru i zrównoważonym rozwoju, odpowiadając tym samym na złożoność dzisiejszego kontekstu gospodarczego i społecznego lepiej niż inne metody. Ów sposób pracy bywa często mylnie rozumiany, a jego potencjał zwykle nie jest wykorzystywany. Czas więc wyjaśnić, czym jest smart working i przekształcić go w narzędzie dostępne zarówno dla dużych, średnich, jak i małych firm. Jeśli chcesz wejść na drogę zmian, wiodącą ku udoskonaleniu Twojej pracy − ta książka podpowie Ci, od czego zacząć. Ponadto w książce: • czego nauczyliśmy się, pracując zdalnie wskutek pandemii COVID-19 • odnalezienie swojej pasji, stałe uczenie się i odwaga wyjścia ze strefy komfortu, czyli jak osiągnąć satysfakcję z wykonywanej pracy • biurokracja i głupota funkcjonalna - jak skutecznie się ich pozbyć, by zwalczyć frustrację i czuć się spełnionym • doświadczenia Autora w zakresie wdrażania metody smart working do firm o różnym profilu działalności.

Podtytuł SMART WORKING DLA WSZYSTKICH. Więcej niż praca zdalna. Poznaj nowy styl pracy. Zbuduj sukces firmy dzięki satysfakcji swoich pracowników.
Tytuł oryginalny Smart working per tutti. Molto più che lavoro da casa: raggiungi il tuo benessere, trasforma la tua azienda
Autor Dario Villa
Tłumaczenie Zbigniew Łucki
Rok wydania 2021
Oprawa Miękka
Format 135x210
Stron 280
49.00 34.30
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
34.3
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8102-507-2
Ogromne zmiany systemowe, mające miejsce w ostatnich latach, pod znakiem zapytania stawiają naszą dotychczasową wiedzę na temat sposobów wykonywania pracy (w tym jej miejsca i czasu). Firmy szukają nowych dróg osiągnięcia zysku, a pracownicy stają przed koniecznością wytyczenia sobie nowych ścieżek prowadzących ich do osiągnięcia satysfakcji z wykonywanej pracy.

Metoda smart working, wpisana w model kulturowy zapoczątkowany 25 lat temu przez włoskich ekspertów wiedzy związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi, oferuje organizacjom zmiany polegające na swobodzie, wolności wyboru i zrównoważonym rozwoju, odpowiadając tym samym na złożoność dzisiejszego kontekstu gospodarczego i społecznego lepiej niż inne metody.

Ów sposób pracy bywa często mylnie rozumiany, a jego potencjał zwykle nie jest wykorzystywany. Czas więc wyjaśnić, czym jest smart working i przekształcić go w narzędzie dostępne zarówno dla dużych, średnich, jak i małych firm.

Jeśli chcesz wejść na drogę zmian, wiodącą ku udoskonaleniu Twojej pracy − ta książka podpowie Ci, od czego zacząć.

Ponadto w książce:
• czego nauczyliśmy się, pracując zdalnie wskutek pandemii COVID-19
• odnalezienie swojej pasji, stałe uczenie się i odwaga wyjścia ze strefy komfortu, czyli jak osiągnąć satysfakcję z wykonywanej pracy
• biurokracja i głupota funkcjonalna - jak skutecznie się ich pozbyć, by zwalczyć frustrację i czuć się spełnionym
• doświadczenia Autora w zakresie wdrażania metody smart working do firm o różnym profilu działalności.

Przedmowa 7
Wstęp 11


Część pierwsza: Czego się nauczyliśmy, pracując w domu
Zbiorowe doświadczenie pracy zdalnej związane z pandemią COVID-19

Rozdział 1 - Samotni razem 25
Rozdział 2 - Gdy praca wchodzi do domu 37
Rozdział 3 - Przetrwanie czy komfort 45


Część druga: Pracownik smart
Pomysłowe możliwości osiągnięcia dobrostanu w pracy

Rozdział 4 - Poza work-life balance 57
Rozdział 5 - Odnalezienie pasji 65
Rozdział 6 - Uczenie się przez całe życie 73
Rozdział 7 - Wyjście ze strefy komfortu 81
Rozdział 8 - Rozliczenie się z technologią 91
Rozdział 9 - Trenuj pomysłowość 101


Część trzecia: Przedsiębiorstwo smart
Pomysłowy i korzystny rozwój organizacji

Rozdział 10 - Rady dla żeglarzy 113
Rozdział 11 - Przeciw biurokracji i głupocie 123
Rozdział 12 - Uruchomienie odpowiedzialności 131
Rozdział 13 - Zmiana kultury firmy 139
Rozdział 14 - Tworzenie kontekstu 145
Rozdział 15 - Ożywienie organizacji w rytmie jazzu 153

Załącznik - Osiągnięcia spółki Trivioquadrivio w zakresie pracy smart 161
Bibliografia 169
Autor 173
Seria wydawnicza High ingenuity 175

Dario Villa - absolwent filozofii, prowadził badania i wykłady w środowisku akademickim na takich uczelniach jak Accademia Carrara w Bergamo, Nuova Accademia delle Belle Arti w Mediolanie, Luiss Guido Carli w Rzymie, Politechnika w Mediolanie. Od 2001 r. jest partnerem w spółce Trivioquadrivio i zajmuje się zmianą i procesem uczenia się w organizacjach, działając w firmach w charakterze konsultanta, mediatora, wykładowcy i mówcy motywacyjnego. Opracował twórcze podejścia do zmiany oparte na metaforach artystycznych, a w szczególności na związkach zmiany z muzyką i sztuką wizualną. W latach 2006-2018 wykładał zarządzanie kulturą na Universita Cattolica w Mediolanie, a od 2019 r. kieruje badaniami i szkoleniami w HI!ACADEMY, świadczącej usługi w zakresie nauczania i popularyzacji tematów związanych z kreatywnością.
Jego publikacje to m.in.: Smart working, Istruzioni per l'uso, 2017 (Smart working, instrukcja użytkowania), Cosa ho imparato oggi?, 2014 (Czego nauczyłem się dzisiaj), Trading Fours. Il jazz e l'organizzazione che apprende, 2012, z Michaelem Goldem (Trading fours, jazz i organizacja ucząca się), Che cosa sono i beni culturali?, 2011 (Czym są dobra kultury?).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku