• Córka szpiega

„Córka szpiega” to wciągająca, wzruszająca i skłaniająca do refleksji powieść, której fabuła osadzona jest w czasie nazistowskiej agresji na Polskę. Jej główne wątki skupione są wokół zagmatwanych losów młodych ludzi, których przynależność narodowościowa staje się przyczyną podziałów. Lekturę książki poleca się szczególnie młodzieży szkolnej – nie tylko jako wzruszającą opowieść o dorastaniu i młodości w okrutnym momencie dziejowym, ale także jako inspirację do rozmów podczas lekcji języka polskiego, historii oraz godzin wychowawczych.

Podtytuł Córka szpiega
Autor Tadeusz Kruk
Rok wydania 2022
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 308
59.00
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
ISBN 978-83-8102-339-9

Poruszające losy młodych ludzi uwikłanych w splot wojennych zdarzeń. Trudne decyzje i ich konsekwencje, młodzieńcze emocje gaszone cierpieniem. W tle zaś koloryt Polski międzywojennej, ubogiej i zamożnej, gwarnej i zacisznej, nieświadomej zbliżającego się okrucieństwa. „Córka szpiega" to opowieść wciągająca, wzruszająca i skłaniająca do refleksji.

Wojna pozbawiła ludzi masek, obnażyła ich prawdziwe oblicza. Niektórzy, dotychczas Polacy, poczuli się Niemcami i lojalność okazali wobec najeźdźcy. Choć stanowili oni mniejszość, wyrządzili Polsce ogromną krzywdę. Trudne decyzje i niejednoznaczne moralnie wybory związane z przynależnością narodowościową dotykały szczególnie małżeństw mieszanych (w tym polsko-niemieckich) i ich dzieci. I właśnie na poziomie podzielonych narodowościowo rodzin rozgrywał się najbardziej bolesny dramat.

Czy można ufać przyjacielowi, który zakłada wrogi mundur? Jak pomóc bliskim, których okrutna ideologia skazuje na śmierć, będąc lojalnym wobec jej głosicieli? Czy dziecko może wybaczyć rodzicowi zdradę swojego kraju, a tym samym bliskich i przyjaciół?

Coraz mniej wśród nas ostatnich świadków tamtych wydarzeń, niebawem zabraknie ich całkowicie. Doceńmy więc każdy przekaz, w tym ten na kartach niniejszej książki. Czytajmy, słuchajmy, wyciągajmy wnioski. I nie oceniajmy - bohaterowie tamtych lat to ludzie jak my, niepozbawieni trosk, wad, zmartwień i pokus, ale też pełni empatii i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. To niezwykle ważne w dzisiejszych, niespokojnych czasach.

Lekturę książki poleca się szczególnie młodzieży szkolnej - nie tylko jako wciągającą i wzruszającą opowieść o młodości w okrutnym momencie dziejowym, ale także jako inspirację do rozmów podczas lekcji języka polskiego, historii oraz godzin wychowawczych.

Prolog 7
Rozdział 1 9
Rozdział 2 73
Rozdział 3 99
Rozdział 4 111
Rozdział 5 125
Rozdział 6 167
Rozdział 7 207
Rozdział 8 249
Rozdział 9 257

There is currently no comments or ratings for this product.

Polub nas na Facebooku