• Skokowy wzrost wydajności

Podtytuł Skokowy wzrost wydajności
Autor Adam Kolawa
Rok wydania 2010
Oprawa Miękka
Format 145x210
Stron 165
49.00 36.75
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
34.3
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-7556-283-5
IT jest dla biznesu XXI stulecia tym, czym wiatr był dla Royal Navy w XVIII wieku, czym węgiel był dla rewolucji przemysłowej, czym filozofia była dla Oświecenia, i czym sztuka była dla Renesansu. IT nie tylko znajduje się w centrum każdej organizacji, ale przenika każdą jej część, ma znaczenie dla wszystkiego i wszędzie. Nadszedł czas, żeby dyrektorzy zarządzający spotkali się w pół drogi z dyrektorami IT i nauczyli się lepiej ich rozumieć. Skoko­wy wzrost wydajności znakomicie pomaga tę drogę rozpocząć. W swojej śmiałej i odważnej książce, Adam Kolawa, fizyk teoretyczny, stawia między innymi takie zasadnicze pytania, jak:- Co by się stało, gdyby oprogramowanie dawało się tworzyć tak szybko i łatwo, że można by je traktować jako „jednorazowe"?

- Co by się stało, gdyby metody W. Edwardsa Deminga i Josepha Jurana - dwóch najbardziej wpływowych postaci ruchu kompleksowego zarządzania jakością (TQM - Total Quality Management) - zastosować do produkcji oprogramowania?

- Jakie korzyści może dać firmom radykalny wzrost wydajności wytwarzania oprogramowania?

- Czy lepsze oprogramowanie może uratować świat?Apel Adama Kolawy jest prosty: komu rzeczywiście zależy na sukcesie swojego biznesu, musi uczynić IT wydajniejszym. Większą wydajność IT można przełożyć na ogromny wzrost wydajności całego przedsiębiorstwa. Skokowy wzrost wydajności szkicuje fascynującą wizję przyszłego świata, gdzie ludzkie pomysły bez trudu dadzą się przełożyć na kod oprogramowania, co spowoduje nastanie nowej epoki olbrzymiego technologicznego postępu.„Te zasady dotyczące wydajności nie są tylko teorią. Kiedy nasza firma zaczęła je stosować, wydajność wzrosła więcej, niż można było przypusz­czać. Poprawiło się też samopoczucie pracowników. Znacznie łatwiejsze stało się pisanie poprawnego kodu, mniej prawdopodobne - popełnianie głu­pich błędów. Ten nowy sposób tworzenia oprogramowania umożliwia nam koncentrację na tym, co rzeczywiście chcemy tutaj w Cisco robić, czyli ulep­szać Internet - w interesie wszystkich."

ANDY CHESSIN, kierownik techniczny w CISCO

Przedmowa 7
Wprowadzenie 9
Słowo wstępne 13
Podziękowania 15
Od tłumacza 17

Rozdział 1 Sukces zależy od innowacji, a innowacja zależy od IT 19
Rozdział 2 Kto kieruje strategią IT? 45
Rozdział 3 Proszę słuchać uważnie: IT to kapitał! 63
Rozdział 4 Jak osiągnąć skokowy wzrost wydajności deweloperów? 75
Rozdział 5 Imperatyw SOA 109
Rozdział 6 Jak osiągnąć skokowy wzrost wydajności przedsiębiorstwa? 127

Posłowie 145
Lektury uzupełniające 157
Słowniczek terminologii 159
Uzupełnienia 163
Notatka o autorze 167

Dr ADAM KOLAWA

Dyrektor zarządzający i współzałożyciel firmy Parasoft, znanego na świecie dostawcy rozwiązań i usług wspomagających produkcję oprogramowania. Uzyskał 16 patentów za swoje rozwiązania, otrzymał nagrodę przedsiębiorcy roku Ernst & Young w Los Angeles w kategorii oprogramowania, a eWe­ek zaliczył go do 100 najbardziej wpływowych ludzi branży IT. Jest współautorem książki Automated Defect Prevention: Best Practices in Software Ma­nagement, opublikowanej przez wydawnictwo Wiley, oraz współautorem Bulletproofing Web Applications.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku