• Leksykon dyplomacji gospodarczej

Niniejszy leksykon stanowi usystematyzowane ujęcie problematyki stosowanej w praktyce dyplomacji ekonomicznej na poziomie państwowym i instytucjonalnym. Zawarto w nim m.in. terminy używane w kooperacji międzynarodowej, działalności eksportowo-importowej, partnerstwie inwestycyjnym, konfliktach handlowych i ich rozstrzyganiu, dyplomatycznym wsparciu zagranicznej działalności gospodarczej oraz prawnym zabezpieczeniu stosownych procesów i rodzajów działalności. Publikację poleca się praktykom międzynarodowych stosunków gospodarczych, w tym dyplomatom, pracownikom placówek dyplomatycznych, ministerstw i resortów zajmujących się międzynarodowymi relacjami gospodarczymi, specjalistom przedsiębiorstw funkcjonujących na rynkach zagranicznych, a także doktorantom i studentom zgłębiającym wiedzę z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Podtytuł Leksykon dyplomacji gospodarczej
Autor Myron Yankiv, Kostyantyn Flissak, Artur Roland Kozłowski
Rok wydania 2021
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 182
57.00 39.90
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
37.05
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8102-498-3
Niniejszy leksykon stanowi usystematyzowane ujęcie problematyki stosowanej w praktyce dyplomacji ekonomicznej na poziomie państwowym i instytucjonalnym.

Zawarto w nim m.in. terminy używane w kooperacji międzynarodowej, działalności eksportowo-importowej, partnerstwie inwestycyjnym, konfliktach handlowych i ich rozstrzyganiu, dyplomatycznym wsparciu zagranicznej działalności gospodarczej oraz prawnym zabezpieczeniu stosownych procesów i rodzajów działalności. Publikację poleca się praktykom międzynarodowych stosunków gospodarczych, w tym dyplomatom, pracownikom placówek dyplomatycznych, ministerstw i resortów zajmujących się międzynarodowymi relacjami gospodarczymi, specjalistom przedsiębiorstw funkcjonujących na rynkach zagranicznych, a także doktorantom i studentom zgłębiającym wiedzę z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Myron YANKIV - ekonomista, dyplomata, dr hab., profesor, rektor Lwowskiego Instytutu Zarządzania. Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Narodowego im. I. Franko we Lwowie, Ukraińskiej Akademii Biznesu w Kijowie, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Ma duży staż pracy w organach władzy państwowej (czołowe stanowiska kierownicze w Obwodzie Lwowskim), zwłaszcza w służbie dyplomatycznej. W latach 2000-2015 kierownik misji handlowo-gospodarczej Ambasady Ukrainy w Polsce, ambasador Ukrainy na Łotwie, radca-minister Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, konsul generalny Ukrainy w Gdańsku. Autor ponad 250 prac naukowych, w tym m.in. podręczników akademickich.

Kostyantyn FLISSAK - ekonomista, dr hab., profesor Zachodnioukraińskiego Uniwersytetu Narodowego w Tarnopolu, gdzie wykłada od 2003 r. W latach 2014-2017 wykładowca w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. T. Szewczenko. Autor ponad 100 prac naukowych, w tym monografii i podręczników akademickich. Specjalizuje się w zagadnieniach dyplomacji gospodarczej w obronie i promowaniu narodowych interesów państw, bada międzynarodową kooperację państw Unii Europejskiej.

Artur Roland KOZŁOWSKI - politolog, dr hab., profesor WSB, dyrektor Instytutu Prawa i Nauk o Bezpieczeństwie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, gdzie wykłada od 2007 r. Opublikował kilkadziesiąt artykułów naukowych i cztery monografie, w tym poświęcone rozwojowi cywilizacyjnej przestrzeni Białorusi, Rosji i Ukrainy. Specjalizuje się w zagadnieniach międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych, geopolityce Europy Środkowo-Wschodniej, bezpieczeństwie narodowym, a także analizie systemów politycznych z uwzględnieniem przemian cywilizacyjnych.

Recenzja: Dr hab. Piotr Siemiątkowski, prof. UMK w Toruniu

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku