• Ryzyko rynku akcji (wyd. II)

W obecnych czasach ryzyko jest zjawiskiem powszechnym, lecz nie do końca znanym. Ponieważ nie da się go wyeliminować z codziennych decyzji, jakie przychodzi nam podejmować, należy je poznać jak najlepiej. Wówczas posiadana przez nas wiedza pozwoli nam nie tyle na skuteczne jego ograniczanie, ale głównie na przewidywanie ewentualnych negatywnych skutków, jakie mogą w pewnych sytuacjach mieć miejsce. Książka stanowi pomoc w zgłębianiu tajników ryzyka rynku akcji. Zawarto w niej zarówno podstawy teoretyczne, jak i przedstawiono praktyczne aspekty inwestowania w warunkach niepewności. Układ publikacji został tak skomponowany, aby przedstawić Czytelnikowi w przejrzysty i kompleksowy sposób koncepcje analizy ryzyka - zarówno technicznej, jak i fundamentalnej. Istotnym walorem tego podręcznika jest fakt przedstawienia, poza klasycznymi metodami, nowych metod analizy ryzyka niestosowanych na krajowych parkietach. Tym samym niniejsza praca stanowi swego rodzaju elementarz dla potencjalnego in

Podtytuł Ryzyko rynku akcji (wyd. II)
Autor Grzegorz Mentel
Rok wydania 2018
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 120
45.00 33.75
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
31.5
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8102-124-1
W obecnych czasach ryzyko jest zjawiskiem powszechnym, lecz nie do końca znanym. Ponieważ nie da się go wyeliminować z codziennych decyzji, jakie przychodzi nam podejmować, należy je poznać jak najlepiej. Wówczas posiadana przez nas wiedza pozwoli nam nie tyle na skuteczne jego ograniczanie, ale głównie na przewidywanie ewentualnych negatywnych skutków, jakie mogą w pewnych sytuacjach mieć miejsce.

Książka stanowi pomoc w zgłębianiu tajników ryzyka rynku akcji. Zawarto w niej zarówno podstawy teoretyczne, jak i przedstawiono praktyczne aspekty inwestowania w warunkach niepewności. Układ publikacji został tak skomponowany, aby przedstawić Czytelnikowi w przejrzysty i kompleksowy sposób koncepcje analizy ryzyka - zarówno technicznej, jak i fundamentalnej. Istotnym walorem tego podręcznika jest fakt przedstawienia, poza klasycznymi metodami, nowych metod analizy ryzyka niestosowanych na krajowych parkietach.

Tym samym niniejsza praca stanowi swego rodzaju elementarz dla potencjalnego inwestora giełdowego. Dzięki niej właśnie, w możliwie zwięzły sposób, można zgłębić tajniki nie do końca przewidywalnych zachowań rynkowych, jak również sposobów redukcji ryzyka.

Wprowadzenie 5Rozdział 1

Teoretyczne podstawy ryzyka 7

1.1. Ryzyko w warunkach niepewności 7

1.2. Niepewność 11

1.3. Rodzaje prawdopodobieństwa 13Rozdział 2

Klasyfikacja ryzyka 15

2.1. Typy i rodzaje ryzyka 15

2.2. Czynniki ryzyka

2.3. Gradacja ryzyka 24Rozdział 3

Inwestycje w akcje w warunkach ryzyka rynkowego 27

3.1. Klasyczne metody analizy ryzyka 27

3.2. Normalność stóp zwrotu 41

3.3. Value at Risk jako element ograniczania ryzyka 50

3.4. Metodologia RiskGrades? 61Rozdział 4

Fundamentalne koncepcje analizy ryzyka 79

4.1. Taksonomertia rynku kapitałowego 79

4.2. Analiza aglomeracyjna 86

4.3. Wskaźniki syntetyczne w służbie wnioskowania 98Wnioski 109

Spis rysunków 113

Spis tabel 115

Bibliografia 117

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku