• Strach ma wielkie oczy, może Ci naskoczyć. O trudnej sztuce poszukiwania w sobie odwagi

Czy masz odwagę, by być sobą? Tak nie wypada, a tak trzeba. Bo tak się przyjęło. Tak należy. Musisz iść w tę stronę, tam czekają pieniądze, a w tamtym kierunku nie idź ― owszem, tam może czekać nagroda, ale najpewniej spotka Cię porażka. Każda kobieta powinna być matką, a każdy mężczyzna musi spłodzić syna i posadzić drzewo. I tak dalej. I tym podobne. Bla, bla, bla. Frazesy, wyświechtane mądrości i kontrola społeczna. A gdzie w tym wszystkim autentyczność? Gdzie odwaga do tego, by zapytać samego lub samą siebie: kim jestem? Jakie mam zdolności, możliwości, marzenia? Kim chcę się stać? Jakim człowiekiem pragnę być? Gdzie szansa na prawdziwą samorealizację?

Podtytuł Strach ma wielkie oczy, może Ci naskoczyć. O trudnej sztuce poszukiwania w sobie odwagi
Autor Katarzyna Czyż
Rok wydania 2023
Oprawa Miękka
Format 158x235
Stron 200
Wydawnictwo OnePress
44.90 33.68
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
31.43
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-283-9688-3
Czy masz odwagę, by być sobą?
Tak nie wypada, a tak trzeba. Bo tak się przyjęło. Tak należy. Musisz iść w tę stronę, tam czekają pieniądze, a w tamtym kierunku nie idź ― owszem, tam może czekać nagroda, ale najpewniej spotka Cię porażka. Każda kobieta powinna być matką, a każdy mężczyzna musi spłodzić syna i posadzić drzewo. I tak dalej. I tym podobne. Bla, bla, bla. Frazesy, wyświechtane mądrości i kontrola społeczna.
A gdzie w tym wszystkim autentyczność? Gdzie odwaga do tego, by zapytać samego lub samą siebie: kim jestem? Jakie mam zdolności, możliwości, marzenia? Kim chcę się stać? Jakim człowiekiem pragnę być? Gdzie szansa na prawdziwą samorealizację? Nic się nie martw! Twoja odwaga gdzieś tam jest, uśpiona, przyczajona. Czeka, aż zdecydujesz się ją obudzić i stanąć oko w oko z własnymi strachami. Które ― pamiętaj! ― oczy mają co prawda wielkie, ale... wiesz co? Potraktowane zgodnie ze wskazówkami, jakie znajdziesz w książce Katarzyny Czyż, mogą Ci naskoczyć.

Wstęp

CZĘŚĆ 1.
1. Odwaga
2. Nurt psychoanalityczny
3. Nurt psychodynamiczny
4. Nurt systemowy
5. Nurt poznawczo-behawioralny

CZĘŚĆ 2.
KROK 1. Odwaga w byciu sobą
KROK 2. Odwaga w życiu osobistym
KROK 3. Odwaga w życiu zawodowym
KROK 4. Odwaga a Twoje granice
KROK 5. Odwaga w pokonywaniu lęku, poczucia winy i wstydu
KROK 6. Odwaga a procesy biochemiczne w ciele
KROK 7. .i miej odwagę mieć wyje**ne

Dr Katarzyna Czyż - doktor nauk prawnych, absolwentka MBA oraz studiów podyplomowych Akademia Trenera, akredytowany coach ICF, studentka psychologii w pięcioletnim systemie dziennym. Psychoterapeutka w trakcie akredytacji WIP oraz praktykująca od dziesięciu lat joginka. Prywatnie szczęśliwa żona, matka bliźniaków i generalnie fajna, uśmiechnięta kobitka z błyskiem w oku!

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku