• Inżynieria danych w praktyce. Kluczowe koncepcje i najlepsze technologie

Ze względu na gwałtowny rozwój inżynierii danych, jaki nastąpił w ciągu ostatniej dekady, wielu inżynierów oprogramowania, badaczy i analityków danych zaczęło odczuwać potrzebę kompleksowego spojrzenia na tę praktykę. Dzięki tej praktycznej książce zawierającej opis najlepszych technologii dostępnych w ramach frameworka cyklu życia inżynierii danych, dowiesz się, jak planować i budować systemy, które mają zaspokoić potrzeby Twojej organizacji i klientów. Autorzy, Joe Reis i Matt Housley, przeprowadzą Cię przez cykl życia inżynierii danych i pokażą, jak połączyć różne technologie chmurowe, aby spełnić potrzeby konsumentów danych w dolnej części strumienia przetwarzania. Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, jak zastosować koncepcje generowania, pozyskiwania, orkiestracji, przekształcania, przechowywania i zarządzania danymi - kluczowe w każdym środowisku danych, niezależnie od wykorzystywanej technologii.

Podtytuł Inżynieria danych w praktyce. Kluczowe koncepcje i najlepsze technologie
Tytuł oryginalny Fundamentals of Data Engineering: Plan and Build Robust Data Systems
Autor Joe Reis, Matt Housley
Rok wydania 2023
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 432
Wydawnictwo Helion
119.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-832-2154-0
Ze względu na gwałtowny rozwój inżynierii danych, jaki nastąpił w ciągu ostatniej dekady, wielu inżynierów oprogramowania, badaczy i analityków danych zaczęło odczuwać potrzebę kompleksowego spojrzenia na tę praktykę. Dzięki tej praktycznej książce zawierającej opis najlepszych technologii dostępnych w ramach frameworka cyklu życia inżynierii danych, dowiesz się, jak planować i budować systemy, które mają zaspokoić potrzeby Twojej organizacji i klientów.
Autorzy, Joe Reis i Matt Housley, przeprowadzą Cię przez cykl życia inżynierii danych i pokażą, jak połączyć różne technologie chmurowe, aby spełnić potrzeby konsumentów danych w dolnej części strumienia przetwarzania. Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, jak zastosować koncepcje generowania, pozyskiwania, orkiestracji, przekształcania, przechowywania i zarządzania danymi - kluczowe w każdym środowisku danych, niezależnie od wykorzystywanej technologii.
Dzięki książce:
• Uzyskasz zwięzły przegląd całego środowiska inżynierii danych.
• Nauczysz się oceniać problemy inżynierii danych i stosować kompleksowe frameworki najlepszych praktyk.
• Dowiesz się jak przebić się przez szum marketingowy i wybrać odpowiednie technologie, architekturę danych i procesy?
• Nauczysz się wykorzystywać cykl życia inżynierii danych do zaprojektowania i zbudowania solidnej architektury.
• Poznasz mechanizmy zarządzania danymi i bezpieczeństwa w całym cyklu życia inżynierii danych.

"Świat danych ewoluuje już od jakiegoś czasu. Najpierw byli projektanci. Następnie administratorzy baz danych. Potem CIO. Następnie architekci danych. Ta książka sygnalizuje kolejny krok w ewolucji i dojrzałości branży. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto uczciwie podchodzi do swojego zawodu i kariery".
Bill Inmon, twórca hurtowni danych

"Inżynieria danych w praktyce" to świetne wprowadzenie do branży przenoszenia, przetwarzania i obsługi danych. Gorąco polecam ją każdemu, kto chce być na bieżąco z inżynierią danych lub analizą oraz wszystkim osobom zajmującym się danymi, którzy chcą uzupełnić luki w swojej wiedzy".
Jordan Tigani, założyciel i dyrektor generalny firmy MotherDuck oraz inżynier-założyciel i współtwórca firmy BigQuery

Joe Reis - jest „badaczem danych z odzysku" oraz inżynierem danych i architektem.
Matt Housley - jest konsultantem w dziedzinie inżynierii danych i specjalistą ds. chmury.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku