• Arteterapia część 2

Drugi tom Arteterapii stanowi rozwinięcie teoretycznych treści zawartych w pierwszej części cyklu. Publikacja powstała na bazie wielu doświadczeń, z udziałem wielu ośrodków i autorytetów, polskich i zagranicznych, w tym również w oparciu o praktykę kliniczną realizowaną poprzez interdyscyplinarny zespół w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach. Praktyka składa się z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy, pt. Arteterapia w procesie leczenia psychiatrycznego opisuje programy oraz wybrane warsztaty arteterapeutyczne skierowane do pacjentów w okresie leczenia oraz rehabilitacji psychiatrycznej. Drugi blok tematyczny to programy edukacyjno-kliniczne, które mogą być prowadzone w placówkach medycznych. Stosowane w psychiatrii zakładają stymulowanie, modyfikację doświadczeń, poszerzanie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych.

Podtytuł Arteterapia część 2
Autor Bartosz Łoza Aleksandra Chmielnicka-Plaskota redakcja naukowa
Rok wydania 2014
Oprawa Miękka
Format 176x250
Stron 302
69.00 48.30
By the end of the promotion left :
Lowest price in the last 30 days:
48.3
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
ISBN 978-83-7930-479-0
Drugi tom Arteterapii stanowi rozwinięcie teoretycznych treści zawartych w pierwszej części cyklu. Publikacja powstała na bazie wielu doświadczeń, z udziałem wielu ośrodków i autorytetów, polskich i zagranicznych, w tym również w oparciu o praktykę kliniczną realizowaną poprzez interdyscyplinarny zespół w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach.
Praktyka składa się z dwóch bloków tematycznych.
Pierwszy, pt. Arteterapia w procesie leczenia psychiatrycznego opisuje programy oraz wybrane warsztaty arteterapeutyczne skierowane do pacjentów w okresie leczenia oraz rehabilitacji psychiatrycznej.
Drugi blok tematyczny to programy edukacyjno-kliniczne, które mogą być prowadzone w placówkach medycznych. Stosowane w psychiatrii zakładają stymulowanie, modyfikację doświadczeń, poszerzanie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Programy edukacyjno-kliniczne w zastosowaniu klinicznym są istotnym czynnikiem pobudzającym aktywizację arteterapeutyczną. Dzięki temu monografia ta pozwoli czytelnikom doświadczyć wielu wymiarów arteterapii - jako metody badawczej, terapeutycznej i edukacyjnej. Jej szerokie spektrum oddziaływań w istotny sposób poszerza obszar pomocy i opieki zdrowotnej dla osób chorych.
Publikacja jednocześnie ma charakter uniwersalny, proponowane warsztaty mogą być wykorzystywane w rehabilitacji psychiatrycznej osób chorych bądź niepełnosprawnych psychicznie, ale także w pracy z osobami, w tym z dziećmi, przejawiającymi zaburzenia kontaktu interpersonalnego, zaburzenia emocjonalne czy zaburzenia zachowania.
Ta książka powstała by "poczuć, przeżyć i przepracować" warsztaty arteterapeutyczne.
Bartosz Łoza - psychiatra i specjalista terapii środowiskowej. Kierownik Kliniki Psychiatrii WUM i zastępca dyrektora ds. lecznictwa MSCZ (Tworki). Działalność: film, psychodrama, scenariusze, reżyseria, performance, instalacje, fotografia, literatura. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Tworek Amici di Tworki. Prezes elekt Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Aleksandra Chmielnicka-Plaskota - doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii twórczości, arteterapeuta MSCZ, kierownik Pracowni terapii przez sztukę Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Kierownik Centrum Pałacyk nad Utratą MSCZ, stanowiącego zaplecze arteterapeutyczne szpitala. Aktywność: sztuki wizualne, teoria i praktyka arteterapii. Wiceprezes Towarzystwa Amici di Tworki, przewodnicząca Sekcji Naukowej Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kurator programów edukacyjnych.
There is currently no comments or ratings for this product.

Polub nas na Facebooku