• Społeczności wirtualne a wirtualny obieg pieniądza

Eksponując czynniki wyznaczające sposoby funkcjonowania w wirtualnym świecie, w książce podjęto próbę odpowiedzi na następujące pytania: -Jakie funkcje pełni informacja w społeczeństwie informacyjnym? -Czy nowe formy i procesy społeczne determinują zmiany techniczne, czy może jest odwrotnie, tzn. zmiany techniczne określają powstanie nowych form i procesów społecznych? -Jak trwałe mogą być więzi pomiędzy członkami społeczności wirtualnych? -Na czym polega fenomen funkcjonowania społeczności wirtualnych na przykładzie wirtualnego świata Second Life? W publikacji zwrócono również uwagę na istotne aspekty związane z rynkiem finansowym. Z jednej strony, wskazano na innowacyjne metody dokony­wania płatności, z drugiej natomiast - na kwestie związane z wykluczeniem finansowym. W związku z powyższym, w oparciu o zagadnienia społe­czeństwa informacyjnego (czy społeczeństwa wiedzy) oraz aspekty ekonomii Internetu podjęto próbę wyróżnienia nowego rodzaju społeczeństwa - społeczeństwa bezgotówkowego.

Podtytuł Społeczności wirtualne a wirtualny obieg pieniądza
Autor Artur Borcuch
Rok wydania 2024
Oprawa E-book
Format 165x235
Stron 214
39.00
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
ISBN 978-83-7941-666-0
Eksponując czynniki wyznaczające sposoby funkcjonowania w wirtualnym świecie, w książce podjęto próbę odpowiedzi na następujące pytania:
-Jakie funkcje pełni informacja w społeczeństwie informacyjnym?
-Czy nowe formy i procesy społeczne determinują zmiany techniczne, czy może jest odwrotnie,
tzn. zmiany techniczne określają powstanie nowych form i procesów społecznych?
-Jak trwałe mogą być więzi pomiędzy członkami społeczności wirtualnych?
-Na czym polega fenomen funkcjonowania społeczności wirtualnych na przykładzie wirtualnego świata Second Life?
W publikacji zwrócono również uwagę na istotne aspekty związane z rynkiem finansowym. Z jednej strony, wskazano na innowacyjne metody dokony­wania płatności, z drugiej natomiast - na kwestie związane z wykluczeniem finansowym. W związku z powyższym, w oparciu o zagadnienia społe­czeństwa informacyjnego (czy społeczeństwa wiedzy) oraz aspekty ekonomii Internetu podjęto próbę wyróżnienia nowego rodzaju społeczeństwa - społeczeństwa bezgotówkowego.
There is currently no comments or ratings for this product.

Polub nas na Facebooku