• Cyfrowe społeczeństwo w elektronicznej gospodarce

Pojawienie się nowych zjawisk świata wirtualnego może mieć poważne konsekwencje w świecie rzeczywistym na płaszczyznach: społecznej, psy­chicznej, kulturowej, jak też gospodarczej. Dotychczasowe definicje związane z gospodarką wymagają przemyślenia, o czym świadczą toczące się dyskusje o prawnym ujęciu usług związanych z ICT, zaczynając od elektronicznych, przez informatyczne, teleinformatyczne, kończąc na typowo inter­netowych. Pojawiają się nowe mechanizmy, których ekonomiści nie potrafią jednoznacznie zaliczyć do dóbr lub usług. Niniejsza książka jest napisana niezwykle wnikliwie, bardzo konkretnie i ciekawie pod względem merytorycznym, pojęciowym oraz wizualnym. Spektrum poruszanych zagadnień jest szerokie, a przy tym zaznacza się syntetyzujące podejście. Opracowanie łączy socjologię, ekonomię oraz inne nauki społeczne i odwołuje się do licznych teorii. Reprezentuje podejście instytucjonalne, które współ­cześnie cechuje ekonomiczną analizę prawa (Law&Economics). Interesujące i

Podtytuł Cyfrowe społeczeństwo w elektronicznej gospodarce
Autor Artur Borcuch
Rok wydania 2015
Oprawa E-book
Format 165x235
Stron 120
19.00 12.92
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
12.92
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-7941-200-6

Pojawienie się nowych zjawisk świata wirtualnego może mieć poważne konsekwencje w świecie rzeczywistym na płaszczyznach: społecznej, psy­chicznej, kulturowej, jak też gospodarczej. Dotychczasowe definicje związane z gospodarką wymagają przemyślenia, o czym świadczą toczące się dyskusje o prawnym ujęciu usług związanych z ICT, zaczynając od elektronicznych, przez informatyczne, teleinformatyczne, kończąc na typowo inter­netowych. Pojawiają się nowe mechanizmy, których ekonomiści nie potrafią jednoznacznie zaliczyć do dóbr lub usług.

Niniejsza książka jest napisana niezwykle wnikliwie, bardzo konkretnie i ciekawie pod względem merytorycznym, pojęciowym oraz wizualnym. Spektrum poruszanych zagadnień jest szerokie, a przy tym zaznacza się syntetyzujące podejście.

Opracowanie łączy socjologię, ekonomię oraz inne nauki społeczne i odwołuje się do licznych teorii. Reprezentuje podejście instytucjonalne, które współ­cześnie cechuje ekonomiczną analizę prawa (Law&Economics). Interesujące i cenne jest przedstawienie rozwoju technologii na tle historycznym, jak też uwagi dotyczące wykluczenia cyfrowego i możliwości globalnego upowszechnienia Internetu. Autor proponuje także analizę kwestii związanych z wirtualnym pieniądzem i systemami płatniczymi.
Z recenzji prof. dr. hab. Włodzimierza Szpringera

Wprowadzenie 5

Rozdział 1
Wpływ technologii na gospodarkę 7
1.1. Od epoki rolniczej do epoki opartej na technologii 7
1.2. Procesy ekonomiczne - między ekonomią tradycyjną a ekonomią Internetu 23
1.3. Technologie informacyjno-komunikacyjne a rozwój gospodarczy krajów rozwijających się 55

Rozdział 2
Rozwój technologiczny i jego wpływ na społeczeństwo 65
2.1. Procesy społeczne - wpływ technologii na społeczeństwo 65
2.2. Aspekty technologiczne - stan obecny i kierunki rozwoju 81

Rozdział 3
Wpływ technologii na codzienne życie 93
3.1. Inteligentne domy 93
3.2. Społeczeństwo Internetu - bieżące problemy i wyzwania dla przyszłości 96
3.3. Wykluczenie cyfrowe 104

Zakończenie 109
Bibliografia 111
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku