• Serwer Ubuntu. Kompletny przewodnik po Ubuntu Server 22.04. Wydanie IV

Ubuntu Server zdobył popularność i uznanie. To zrozumiałe, pozwala bowiem na uzyskanie wysokiej elastyczności i wydajności przy niewielkich kosztach. Od czasu pierwszego wydania w 2004 roku Ubuntu został wzbogacony o potężne i nowoczesne funkcje dla administratorów. Dziś jest najczęściej wdrażaną dystrybucją Linuksa w sieci. System ten jest używany przez organizacje o różnej wielkości i zasobności, w tym przez najbardziej znane korporacje.To książka przeznaczona dla czytelników o średnich lub zaawansowanych umiejętnościach posługiwania się systemem Linux.

Podtytuł Serwer Ubuntu. Kompletny przewodnik po Ubuntu Server 22.04. Wydanie IV
Tytuł oryginalny Mastering Ubuntu Server: Explore the versatile, powerful Linux Server distribution Ubuntu 22.04 with this comprehensive guide, 4th Edition
Autor Jay LaCroix
Tłumaczenie Magdalena A. Tkacz
Rok wydania 2023
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 632
Wydawnictwo Helion
129.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-832-2592-0

Ubuntu Server zdobył popularność i uznanie. To zrozumiałe, pozwala bowiem na uzyskanie wysokiej elastyczności i wydajności przy niewielkich kosztach. Od czasu pierwszego wydania w 2004 roku Ubuntu został wzbogacony o potężne i nowoczesne funkcje dla administratorów. Dziś jest najczęściej wdrażaną dystrybucją Linuksa w sieci. System ten jest używany przez organizacje o różnej wielkości i zasobności, w tym przez najbardziej znane korporacje.To książka przeznaczona dla czytelników o średnich lub zaawansowanych umiejętnościach posługiwania się systemem Linux. Dzięki niej pogłębisz wiedzę o systemach linuksowych i zarządzaniu serwerami działającymi pod kontrolą systemu Ubuntu w rzeczywistych wdrożeniach produkcyjnych. Dowiesz się, od czego zacząć instalację systemu, a następnie jak wprowadzać gotowe rozwiązania w środowisku produkcyjnym. Poznasz w ten sposób narzędzia do administrowania pracą sieci zarówno w małym biurze, jak i w centrum danych. Nauczysz się wdrażać usługi sieciowe, w tym DHCP i DNS. Zobaczysz również, jak skonteneryzować aplikacje za pomocą LXD, aby zmaksymalizować wydajność, i jak budować klastry Kubernetes. W tym wydaniu zaprezentowano Ubuntu w wersji 22.04 LTS, w której zastosowano najnowsze technologie oparte na Linuksie.

Najciekawsze zagadnienia:
• instalacja systemu Ubuntu Server na fizycznych serwerach i na Raspberry Pi
• wdrażanie aplikacji we własnych kontenerach i skalowanie infrastruktury
• automatyzacja wdrożeń i ich konfiguracja
• konteneryzacja aplikacji z wykorzystaniem LXD
• najlepsze praktyki i techniki rozwiązywania problemów

Ubuntu Server: wszystko, czego oczekujesz od najlepszych serwerów!

Jay LaCroix — pasjonat Linuksa i open source. Właściciel firmy Serenity Software Solutions. Administrator systemów Linux. Specjalizuje się w różnych zagadnieniach sieciowych i innych obszarach IT. Aktywnie wspiera Linux Foundation oraz Electronic Frontier Foundation. Jego poradniki i testy na YouTubie cieszą się ogromną popularnością.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku