• Mistrz języka C. Najlepsze zasady, praktyki i wzorce

Język C mimo upływu lat wciąż wydaje się niezastąpiony. Umożliwia pisanie zwięzłego kodu, który działa szybko mimo niewielkich zasobów sprzętowych. Choć wielu programistów używa C, trudno jest znaleźć eksperckie wskazówki dotyczące programowania w tym języku. Tymczasem w profesjonalnych zastosowaniach podjęcie optymalnych decyzji projektowych warunkuje uzyskanie wysokiej jakości gotowego kodu. To świetna pozycja, dzięki której Twój kod będzie bardziej przejrzysty i łatwiejszy w konserwacji

Podtytuł Mistrz języka C. Najlepsze zasady, praktyki i wzorce
Tytuł oryginalny Fluent C: Principles, Practices, and Patterns
Autor Christopher Preschern
Rok wydania 2023
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 280
Wydawnictwo Helion
67.00 46.90
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
48.24
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-832-2722-1

Język C mimo upływu lat wciąż wydaje się niezastąpiony. Umożliwia pisanie zwięzłego kodu, który działa szybko mimo niewielkich zasobów sprzętowych. Choć wielu programistów używa C, trudno jest znaleźć eksperckie wskazówki dotyczące programowania w tym języku. Tymczasem w profesjonalnych zastosowaniach podjęcie optymalnych decyzji projektowych warunkuje uzyskanie wysokiej jakości gotowego kodu.
To świetna pozycja, dzięki której Twój kod będzie bardziej przejrzysty i łatwiejszy w konserwacji.
David Griffiths, autor książki Head First C

W tym poradniku, skierowanym do początkujących i doświadczonych programistów języka C, zawarto wiele informacji o podejmowaniu decyzji projektowych, pokazano też krok po kroku, jak wpływają one na tworzenie złożonego oprogramowania. Znajdziesz tu odpowiedzi na trudne pytania o projektowanie struktury programów w C, obsługę błędów czy tworzenie elastycznych interfejsów. Liczne wskazówki i przykłady ułatwią Ci przekładanie wiedzy projektowej na działające implementacje. Druga część książki stanowi omówienie zastosowania licznych wzorców projektowych z języka C do tworzenia większych aplikacji. Dowiesz się, jakie wzorce stosuje się w konkretnych sytuacjach, a także w jaki sposób mogą ułatwić Ci pracę dzięki wskazywaniu dobrych decyzji projektowych.
W książce omówiono wzorce dotyczące:
• obsługi błędów i komunikatów o błędach
• zarządzania pamięcią
• elastycznych API i interfejsów iteratorów
• organizowania plików w programach modułowych
• ucieczki z piekła instrukcji #ifdef
Ta książka pokaże początkującym, jak tworzyć w C produkty klasy przemysłowej!
Robert Hanmer, architekt oprogramowania

Dr Christopher Preschern jest austriackim programistą w firmie ABB; pracuje z językiem C, pisze oprogramowanie klasy przemysłowej. Jest też wykładowcą na Graz University of Technology. Często organizuje konferencje branżowe i podejmuje inicjatywy związane z tworzeniem wzorców projektowych.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku