• Kontrola wersji z systemem Git. Zaawansowane narzędzia i techniki do wspólnego projektowania oprogramowania. Wydanie III

Jeśli pracujesz w zespole i prowadzisz złożone projekty, dobrze wiesz, czym się kończy brak zarządzania wersjami. Dzięki Gitowi możesz zapomnieć o tych problemach. Ten niezawodny rozproszony system kontroli wersji cechuje się szybkością i skalowalnością, zapewnia bogatą kolekcję zestawów poleceń, jest też zoptymalizowany pod kątem operacji lokalnych. Aby docenić Gita, musisz jedynie nabrać wprawy, pewności siebie ― i dobrze go poznać. Ta książka, napisana z myślą o inżynierach oprogramowania, jest trzecim, gruntownie zaktualizowanym wydaniem praktycznego przewodnika, który szybko przeprowadzi Cię od podstaw aż do zaawansowanych technik pracy z Gitem. Po zapoznaniu się z filozofią systemu i jego najważniejszymi funkcjami płynnie przejdziesz do takich zagadnień jak modyfikowanie drzew, korzystanie z dziennika odwołań i schowka. Znajdziesz tu również kilka przydatnych scenariuszy projektowych i sporo ciekawych wskazówek i porad.

Podtytuł Kontrola wersji z systemem Git. Zaawansowane narzędzia i techniki do wspólnego projektowania oprogramowania. Wydanie III
Tytuł oryginalny Version Control with Git: Powerful Tools and Techniques for Collaborative Software Development, 3rd Edition
Autor Prem Ponuthorai, Jon Loeliger
Rok wydania 2023
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 507
Wydawnictwo Helion
119.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-832-2647-7

Jeśli pracujesz w zespole i prowadzisz złożone projekty, dobrze wiesz, czym się kończy brak zarządzania wersjami. Dzięki Gitowi możesz zapomnieć o tych problemach. Ten niezawodny rozproszony system kontroli wersji cechuje się szybkością i skalowalnością, zapewnia bogatą kolekcję zestawów poleceń, jest też zoptymalizowany pod kątem operacji lokalnych. Aby docenić Gita, musisz jedynie nabrać wprawy, pewności siebie ― i dobrze go poznać.
Ta książka, napisana z myślą o inżynierach oprogramowania, jest trzecim, gruntownie zaktualizowanym wydaniem praktycznego przewodnika, który szybko przeprowadzi Cię od podstaw aż do zaawansowanych technik pracy z Gitem. Po zapoznaniu się z filozofią systemu i jego najważniejszymi funkcjami płynnie przejdziesz do takich zagadnień jak modyfikowanie drzew, korzystanie z dziennika odwołań i schowka. Znajdziesz tu również kilka przydatnych scenariuszy projektowych i sporo ciekawych wskazówek i porad. W efekcie nauczysz się korzystać z elastyczności Gita i w praktyczny sposób zarządzać procesem tworzenia kodu z zastosowaniem wielu różnych metod.

W książce:
• rozproszone systemy kontroli wersji
• typowe zastosowania Gita i jego podstawowe funkcje
• metody zarządzania scaleniami, konfliktami, poprawkami i różnicami
• zaawansowane techniki, takie jak zmiana bazy i haki
• korzystanie z serwisu GitHub
Autorzy książki przechodzą w niej stopniowo od najbardziej podstawowych zagadnień ze świata systemu Git do zaawansowanych zastosowań.
Jeff King, projektant oprogramowania open source

Bądź na bieżąco, kontroluj wersje projektu!

Prem Kumar Ponuthorai planuje i wdraża produkty serwisu GitHub. Jest inżynierem oprogramowania, prowadzi warsztaty i szkolenia dotyczące użytkowania systemu Git.

Jon Loeliger jest inżynierem oprogramowania. Angażuje się w projekty open source, takie jak Linux, U-Boot i Git. Napisał kilka artykułów poświęconych systemowi Git do czasopisma Linux Magazine.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku