• Globalny kryzys finansowy a kraje CIVETS. Kolumbia, Indonezja, Wietnam, Egipt, Turcja i RPA

Kraje CIVETS (Kolumbia, Indonezja, Wietnam, Egipt, Turcja, Republika Południowej Afryki) są uważane za następców państw grupy BRIC i nierzadkie są opinie, że to one rozpoczną następny cykl wzrostu rynków wschodzących. Przemawiać za tym mogą m.in. takie czynniki, jak zdywersyfikowane i dynamicznie rozwijające się gospodarki, coraz bardziej otwarte rynki oraz zwiększone zainteresowanie inwestorów zagranicznych. Kraje z grupy CIVETS w większości posiadają młode społeczeństwo, dynamiczną grupę przedsiębiorców, umiarkowany poziom zadłużenia i znacznie szybciej niż dojrzałe gospodarki wyszły z kryzysu, a w niektórych przypadkach wcale go nie doświadczyły. Z uwagi na złożoność problemów, treści zawarte w niniejszej książce nie wyczerpują wszystkich kwestii związanych z oddziaływaniem globalnego kryzysu finansowego na gospodarki krajów CIVETS. Szczególna uwaga została w publikacji poświęcona takim kwestiom, jak: • funkcjonowanie rynków finansowych w warunkach kryzysu w krajach CIVETS, • oddz

Podtytuł Globalny kryzys finansowy a kraje CIVETS. Kolumbia, Indonezja, Wietnam, Egipt, Turcja i RPA
Autor Krystyna Mitręga-Niestrój, Blandyna Puszer
Rok wydania 2015
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 154
39.00 27.30
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
25.35
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-7556-698-7
Kraje CIVETS (Kolumbia, Indonezja, Wietnam, Egipt, Turcja, Republika Południowej Afryki) są uważane za następców państw grupy BRIC i nierzadkie są opinie, że to one rozpoczną następny cykl wzrostu rynków wschodzących. Przemawiać za tym mogą m.in. takie czynniki, jak zdywersyfikowane i dynamicznie rozwijające się gospodarki, coraz bardziej otwarte rynki oraz zwiększone zainteresowanie inwestorów zagranicznych. Kraje z grupy CIVETS w większości posiadają młode społeczeństwo, dynamiczną grupę przedsiębiorców, umiarkowany poziom zadłużenia i znacznie szybciej niż dojrzałe gospodarki wyszły z kryzysu, a w niektórych przypadkach wcale go nie doświadczyły.

Z uwagi na złożoność problemów, treści zawarte w niniejszej książce nie wyczerpują wszystkich kwestii związanych z oddziaływaniem globalnego kryzysu finansowego na gospodarki krajów CIVETS.

Szczególna uwaga została w publikacji poświęcona takim kwestiom, jak:
• funkcjonowanie rynków finansowych w warunkach kryzysu w krajach CIVETS,
• oddziaływanie globalnego kryzysu finansowego na sektor bankowy krajów CIVETS,
• podejmowane działania zaradcze przez rządy i władze monetarne,
• sytuacja gospodarcza w warunkach kryzysu i pokryzysowych.

Książka adresowana jest do studentów kierunków ekonomicznych oraz menedżerskich, a także do praktyków życia gospodarczego.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku