• Zostań ultrasamoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie

Aby w czasach burzliwych zmian i szalonego postępu nie zostać z tyłu i wciąż czerpać satysfakcję ze swojego rozwoju zawodowego, trzeba bezustannie się uczyć. Wręcz dozgonnie przyswajać nowe idee, koncepcje i umiejętności. Nie każdy sobie z tym radzi wystarczająco dobrze. Nawet jeśli uważasz, że umiesz się uczyć - powielasz schematy, które radykalnie ograniczają efektywność nabywania nowych umiejętności. Jeśli do tego nie dostrzegasz własnych nawyków utrudniających naukę, masz problem. A to oznacza, że musisz wyłamać się z tych mentalnych kolein i zmienić techniki uczenia się na skuteczniejsze, ułatwiające praktyczne, mistrzowskie opanowanie prawie każdej umiejętności i każdej dziedziny wiedzy. W tej książce znajdziesz sprawdzone w praktyce nowe metody błyskawicznej nauki, dzięki którym osiągniesz wyższy poziom zdobywania wiedzy. Metody te oparto na wynikach najnowszych badań i starannie udokumentowano. Szybko się przekonasz, że nie są to magiczne sztuczki, lecz potężne narzędzia dostępne dla każdego, kto chce rozwijać się w karierze, nauce i życiu. Znajdziesz tu również, poza starannym opisem zasad ultranauki, praktyczne wskazówki, które ułatwią opracowanie i realizację własnego planu szybkiego i głębokiego opanowania dowolnego tematu. Niezależnie od tego, czy ma to być jeden lub kilka języków obcych, ukończenie studiów w ułamku czasu ich trwania czy obsługa złożonego narzędzia, zasady ultranauki Ci to umożliwią. W tej książce: dziewięć zasad ultranauki planowanie ultranauki i mapy metanauki jak rozpocząć naukę i unikać rozpraszania uwagi praktyczne wdrażanie metody ultranauki eksperymentowanie i intuicja - klucze do osiągnięcia mistrzowskiej biegłości Chcesz więcej, lepiej, bardziej? Praktykuj ultranaukę!

Podtytuł Zostań ultrasamoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie
Autor Scott Young
Rok wydania 2021
Oprawa Miękka
Format 140x208
Stron 280
Wydawnictwo OnePress, Sensus
45.00 31.50
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
30.6
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-283-6873-6
Aby w czasach burzliwych zmian i szalonego postępu nie zostać z tyłu i wciąż czerpać satysfakcję ze swojego rozwoju zawodowego, trzeba bezustannie się uczyć. Wręcz dozgonnie przyswajać nowe idee, koncepcje i umiejętności. Nie każdy sobie z tym radzi wystarczająco dobrze. Nawet jeśli uważasz, że umiesz się uczyć - powielasz schematy, które radykalnie ograniczają efektywność nabywania nowych umiejętności. Jeśli do tego nie dostrzegasz własnych nawyków utrudniających naukę, masz problem. A to oznacza, że musisz wyłamać się z tych mentalnych kolein i zmienić techniki uczenia się na skuteczniejsze, ułatwiające praktyczne, mistrzowskie opanowanie prawie każdej umiejętności i każdej dziedziny wiedzy.

W tej książce znajdziesz sprawdzone w praktyce nowe metody błyskawicznej nauki, dzięki którym osiągniesz wyższy poziom zdobywania wiedzy. Metody te oparto na wynikach najnowszych badań i starannie udokumentowano. Szybko się przekonasz, że nie są to magiczne sztuczki, lecz potężne narzędzia dostępne dla każdego, kto chce rozwijać się w karierze, nauce i życiu. Znajdziesz tu również, poza starannym opisem zasad ultranauki, praktyczne wskazówki, które ułatwią opracowanie i realizację własnego planu szybkiego i głębokiego opanowania dowolnego tematu. Niezależnie od tego, czy ma to być jeden lub kilka języków obcych, ukończenie studiów w ułamku czasu ich trwania czy obsługa złożonego narzędzia, zasady ultranauki Ci to umożliwią.

W tej książce:

dziewięć zasad ultranauki
planowanie ultranauki i mapy metanauki
jak rozpocząć naukę i unikać rozpraszania uwagi
praktyczne wdrażanie metody ultranauki
eksperymentowanie i intuicja - klucze do osiągnięcia mistrzowskiej biegłości
Chcesz więcej, lepiej, bardziej? Praktykuj ultranaukę!

Przedmowa - James Clear 7Rozdział 1. Czy można zdobyć wykształcenie w MIT, nie będąc studentem tej uczelni? 15

Rozdział 2. Dlaczego ultranauka jest ważna 38

Rozdział 3. Jak zostać ultrauczącą się osobą 52

Rozdział 4. Zasada nr 1. Metanauka. Najpierw narysuj mapę 62

Rozdział 5. Zasada nr 2. Skupienie. Naostrz swój nóż 81

Rozdział 6. Zasada nr 3. Bezpośredniość. Idź prosto do celu 97

Rozdział 7. Zasada nr 4. Trening wybranych elementów. Atakuj najsłabsze punkty 115

Rozdział 8. Zasada nr 5. Przywoływanie z pamięci. Testuj, żeby się uczyć 127

Rozdział 9. Zasada nr 6. Informacje zwrotne. Nie unikaj ciosów 142

Rozdział 10. Zasada nr 7. Zapamiętywanie. Nie napełniaj dziurawego wiadra 159

Rozdział 11. Zasada nr 8. Intuicja. Kop głęboko, zanim zaczniesz budować w górę 182

Rozdział 12. Zasada nr 9. Eksperymentowanie. Zapuszczaj się daleko poza swoją strefę komfortu 201

Rozdział 13. Twój pierwszy projekt ultranauki 219

Rozdział 14. Niekonwencjonalna edukacja 235

Podziękowania 259

Dodatek 261

Przypisy 267

O autorze 277

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku