• Wartość bilansowa jednostki gospodarczej w ujęciu krajowych i międzynarodowych standardów rachunkowości

We współczesnej gospodarce informacja finansowa koncentruje się na pomiarze i prezentacji wartości. Pomiar wartości może dotyczyć poszczególnych składników majątku i kapitału jednostki gospodarczej oraz jednostki jako całości. Podstawowe znaczenie ma informacja o wartości bilansowej przedsiębiorstwa, wynikająca z danych prezentowanych w jego sprawozdaniu finansowym. Jednak ta wartość może być uzależniona od instrumentów przyjętych w ramach jego polityki rachunkowości i może stanowić podstawę do ustalenia innych kategorii wartości przedsiębiorstwa. Książka adresowana jest przede wszystkim do szerokiego grona użytkowników sprawozdań finansowych, w szczególności do kadry menadżerskiej oraz finansistów, wykorzystujących w procesie decyzyjnym informacje o wartości jednostek gospodarczych.

Podtytuł Wartość bilansowa jednostki gospodarczej w ujęciu krajowych i międzynarodowych standardów rachunkowości
Autor Marzena Strojek-Filus, Iwona Kumor
Rok wydania 2015
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 148
49.00 36.75
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
ISBN 978-83-7556-716-8

We współczesnej gospodarce informacja finansowa koncentruje się na pomiarze i prezentacji wartości.

Pomiar wartości może dotyczyć poszczególnych składników majątku i kapitału jednostki gospodarczej oraz jednostki jako całości. Podstawowe znaczenie ma informacja o wartości bilansowej przedsiębiorstwa, wynikająca z danych prezentowanych w jego
sprawozdaniu finansowym.

Jednak ta wartość może być uzależniona od instrumentów przyjętych w ramach jego polityki rachunkowości i może stanowić podstawę do ustalenia innych kategorii wartości przedsiębiorstwa.

Książka adresowana jest przede wszystkim do szerokiego grona użytkowników sprawozdań finansowych, w szczególności do kadry menadżerskiej oraz finansistów, wykorzystujących w procesie decyzyjnym informacje o wartości jednostek gospodarczych.

Autorki - dr hab. Marzena Strojek-Filus i dr Iwona Kumor - są pracownicami Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.