• System ochrony zdrowia w Polsce

W książce „System ochrony zdrowia w Polsce" autorzy skoncentrowali się na wybranych, najczęściej ocenianych, aspektach działalności systemu ochrony zdrowia. Kluczem do zrozumienia podjętych rozważań, jest problematyka jakości, efektywności, dostępności i bezpieczeństwa zdrowotnego. Są to kategorie, które stanowią o pozycji rankingowej polskiego systemu ochrony zdrowia, ponadto znajdują odzwierciedlenie w diagnozie systemu scharakteryzowanej w świadomości społecznej. Książka zwraca uwagę na istotny problem różnicy celów uczestników systemu. Autorzy przedstawili to jako swoistego rodzaju grę interesów politycznych, społecznych i ekonomicznych. Warto podkreślić, iż prezentowana monografia stanowi faktyczną, a nie tylko deklarowaną próbę połączenia wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Podtytuł System ochrony zdrowia w Polsce
Autor Piotr Bromber, Joanna Hady, Halina Lachowska, Małgorzata Leśniowska-Gontarz, Dorota Szaban, Bogusław Ślusarczyk, Joanna Zdanowska
Rok wydania 2015
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 130
48.00 40.80
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
ISBN 978-83-7556-780-9

W książce „System ochrony zdrowia w Polsce"  autorzy skoncentrowali się na wybranych, najczęściej ocenianych aspektach działalności systemu ochrony zdrowia w Polsce. Systemu rozumianego jako całość zdeterminowaną dynamicznym otoczeniem, z założenia składającą się ze współdziałających uczestników – prowadzących swoistego rodzaju grę interesów politycznych, społecznych i ekonomicznych, podejmujących najczęściej określone prawnie działania, finansowane z różnych źródeł.

Kluczem do zrozumienia podjętych rozważań jest problematyka jakości, efektywności, dostępności i bezpieczeństwa zdrowotnego. Są to kategorie, które stanowią o pozycji rankingowej polskiego systemu ochrony zdrowia, ponadto znajdują odzwierciedlenie w diagnozie systemu scharakteryzowanej w świadomości społecznej. 

Warto podkreślić, iż prezentowana monografia stanowi faktyczną, a nie tylko deklarowaną próbę połączenia wiedzy teoretycznej i praktycznej.

 

Książka jest  adresowana jest do osób, które chcą zrozumieć istotę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Szczególnie w zakresie uświadomienia złożoności systemu i procesów w nim zachodzących, jak i różnicy celów jego uczestników. W szerszej perspektywie może stanowić punkt wyjścia do dyskusji o roli państwa w ochronie zdrowia. Ale to już temat na odrębną książkę.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku