• Praktyczna nauka SQL dla Oracle. Wykorzystaj ogromne możliwości bazy danych Oracle

Mimo upływu lat SQL jest bezkonkurencyjnym narzędziem do przetwarzania danych. Bazy danych Oracle wciąż imponują możliwościami. W ciągu ostatnich dekad bowiem obie te technologie były konsekwentnie unowocześniane i usprawniane. W efekcie nawet za pomocą jednego, choć niekiedy dość złożonego zapytania SQL można przeprowadzić operacje, które w innym języku wymagałyby napisania długich bloków kodu. Uzyskanie spektakularnej wydajności i szybkości aplikacji wymaga jednak dużego doświadczenia w posługiwaniu się zaawansowanymi konstrukcjami SQL. To książka przeznaczona dla osób, które dobrze poznały podstawy języka SQL i chcą nabrać biegłości w praktycznym zastosowaniu jego zaawansowanych funkcji. Poszczególne zagadnienia zostały zaprezentowane poprzez stopniową rozbudowę i zwiększanie złożoności prostych zapytań SQL. Omówiono takie techniki jak korelacja widoku osadzonego, operacje na zbiorach, analiza dzienników zdarzeń, a także sposoby używania klauzul, między innymi MODEL czy MATCH_RECOGNIZE. Znalazło się tu mnóstwo przykładów kodu SQL, skonstruowanego tak, aby maksymalnie ułatwić zrozumienie prezentowanych treści. To pomoże Ci zdobyć umiejętności, dzięki którym wydajność i wygoda użytkowania Twoich aplikacji istotnie się zwiększą! W książce: stosowanie zaawansowanych funkcji języka SQL w bazie danych Oracle stopniowe usprawnianie zapytań SQL przetwarzanie większej ilości danych za pomocą mniejszej liczby zapytań korzystanie z funkcji analitycznych dopasowywanie wzorca rekordu rekurencyjna faktoryzacja podzapytania SQL. Opanuj sztukę pisania naprawdę zaawansowanych zapytań!

Podtytuł Praktyczna nauka SQL dla Oracle. Wykorzystaj ogromne możliwości bazy danych Oracle
Autor Kim Berg Hansen
Rok wydania 2022
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 368
Wydawnictwo Helion
77.00 58.52
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
57.75
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-283-8733-1
Mimo upływu lat SQL jest bezkonkurencyjnym narzędziem do przetwarzania danych. Bazy danych Oracle wciąż imponują możliwościami. W ciągu ostatnich dekad bowiem obie te technologie były konsekwentnie unowocześniane i usprawniane. W efekcie nawet za pomocą jednego, choć niekiedy dość złożonego zapytania SQL można przeprowadzić operacje, które w innym języku wymagałyby napisania długich bloków kodu. Uzyskanie spektakularnej wydajności i szybkości aplikacji wymaga jednak dużego doświadczenia w posługiwaniu się zaawansowanymi konstrukcjami SQL.

To książka przeznaczona dla osób, które dobrze poznały podstawy języka SQL i chcą nabrać biegłości w praktycznym zastosowaniu jego zaawansowanych funkcji. Poszczególne zagadnienia zostały zaprezentowane poprzez stopniową rozbudowę i zwiększanie złożoności prostych zapytań SQL. Omówiono takie techniki jak korelacja widoku osadzonego, operacje na zbiorach, analiza dzienników zdarzeń, a także sposoby używania klauzul, między innymi MODEL czy MATCH_RECOGNIZE. Znalazło się tu mnóstwo przykładów kodu SQL, skonstruowanego tak, aby maksymalnie ułatwić zrozumienie prezentowanych treści. To pomoże Ci zdobyć umiejętności, dzięki którym wydajność i wygoda użytkowania Twoich aplikacji istotnie się zwiększą!

W książce:

stosowanie zaawansowanych funkcji języka SQL w bazie danych Oracle
stopniowe usprawnianie zapytań SQL
przetwarzanie większej ilości danych za pomocą mniejszej liczby zapytań
korzystanie z funkcji analitycznych
dopasowywanie wzorca rekordu
rekurencyjna faktoryzacja podzapytania
SQL. Opanuj sztukę pisania naprawdę zaawansowanych zapytań!
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku