• Nieposkromiona

Kim byłaś, zanim świat powiedział Ci, kim masz być? W wieku mniej więcej dziesięciu lat zaczynamy się uczyć, jak być grzecznymi dziewczynkami: jakich emocji nie wolno nam wyrażać, jak powinnyśmy się zachowywać i wyglądać, do czego mamy dążyć, w co wierzyć, kogo wolno kochać i jakiego życia należy pragnąć. Grzeczne dziewczynki nie są głodne, wściekłe ani dzikie. Wszystkie te rzeczy, które świadczą o tym, że kobieta jest człowiekiem, są brudnym sekretem grzecznej dziewczynki. Świat dookoła nas używa wielu środków łagodnej i mniej łagodnej perswazji, aby uwarunkować kobiety i nauczyć je pożądanych zachowań. Mimo upływu lat ideał kobiety uległej, cichej, skromnej i posłusznej ma się świetnie. Jeśli od dawna - latami poddawana społecznej tresurze i pogrzebana wśród otępiających uzależnień - wypierasz się prawdziwej siebie i odmawiasz sobie prawa choćby do rozgoryczenia, odrzucenie oczekiwań, jakie świat ma wobec Ciebie, może okazać się trudne. Odzyskiwanie siebie, własnej nieposkromionej osobowości, wymaga odwagi i wysiłku. Wymaga wyjścia ze swoich klatek, oddalenia się od nich i zbudowania nowej siebie: nowej wiary i nowego spojrzenia na świat, nowej tożsamości i nowych celów. Być może także nowej miłości i nowej rodziny. Tylko tak można poczuć, że się żyje, posmakować wolności i... chcieć jej więcej. Zapytaj wreszcie, czego Ty chcesz od siebie! Ta książka nie przeprowadzi Cię przez tę trudną drogę. Ta książka zainspiruje Cię do odnalezienia siebie autentycznej i wolnej. Jest zbiorem prawdziwych historii o tym, jak powstawały klatki pewnej kobiety, dlaczego w nich tkwiła i co pomogło jej się z nich uwolnić. To opowieść pełna szczerych, czasem bolesnych wspomnień i przemyśleń, którymi trudno byłoby podzielić się nawet z najbliższą przyjaciółką. W tej intymnej, osobistej książce znajdziesz też to, co najważniejsze: elektryzujące wezwanie do przebudzenia i odzyskania swojego życia na własnych warunkach.

Podtytuł Nieposkromiona
Tytuł oryginalny Untamed
Autor Glennon Doyle
Tłumaczenie Irmina Lubowiecka
Rok wydania 2021
Oprawa Miękka
Format 140x208
Stron 320
Wydawnictwo Sensus
49.00 34.30
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
33.32
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-289-0028-8
Kim byłaś, zanim świat powiedział Ci, kim masz być?

W wieku mniej więcej dziesięciu lat zaczynamy się uczyć, jak być grzecznymi dziewczynkami: jakich emocji nie wolno nam wyrażać, jak powinnyśmy się zachowywać i wyglądać, do czego mamy dążyć, w co wierzyć, kogo wolno kochać i jakiego życia należy pragnąć. Grzeczne dziewczynki nie są głodne, wściekłe ani dzikie. Wszystkie te rzeczy, które świadczą o tym, że kobieta jest człowiekiem, są brudnym sekretem grzecznej dziewczynki. Świat dookoła nas używa wielu środków łagodnej i mniej łagodnej perswazji, aby uwarunkować kobiety i nauczyć je pożądanych zachowań. Mimo upływu lat ideał kobiety uległej, cichej, skromnej i posłusznej ma się świetnie.

Jeśli od dawna - latami poddawana społecznej tresurze i pogrzebana wśród otępiających uzależnień - wypierasz się prawdziwej siebie i odmawiasz sobie prawa choćby do rozgoryczenia, odrzucenie oczekiwań, jakie świat ma wobec Ciebie, może okazać się trudne. Odzyskiwanie siebie, własnej nieposkromionej osobowości, wymaga odwagi i wysiłku. Wymaga wyjścia ze swoich klatek, oddalenia się od nich i zbudowania nowej siebie: nowej wiary i nowego spojrzenia na świat, nowej tożsamości i nowych celów. Być może także nowej miłości i nowej rodziny. Tylko tak można poczuć, że się żyje, posmakować wolności i... chcieć jej więcej.

Zapytaj wreszcie, czego Ty chcesz od siebie!

Ta książka nie przeprowadzi Cię przez tę trudną drogę. Ta książka zainspiruje Cię do odnalezienia siebie autentycznej i wolnej. Jest zbiorem prawdziwych historii o tym, jak powstawały klatki pewnej kobiety, dlaczego w nich tkwiła i co pomogło jej się z nich uwolnić. To opowieść pełna szczerych, czasem bolesnych wspomnień i przemyśleń, którymi trudno byłoby podzielić się nawet z najbliższą przyjaciółką. W tej intymnej, osobistej książce znajdziesz też to, co najważniejsze: elektryzujące wezwanie do przebudzenia i odzyskania swojego życia na własnych warunkach.

Prolog Gepard
Część pierwsza W klatce
Iskry
Jabłka
Seks oralny
Wskazówki
Niedźwiedzie polarne
Haczyki
Algorytmy
Spotkania
Zasady
Smoki
Ramiona
Część druga Klucze
Upuszczone klucze
Klucze
Uczucia
Klucz pierwszy: czuj wszystko
Wiedza
Klucz drugi: zatrzymaj się i wiedz
Wyobraźnia
Klucz trzeci: odważ się korzystać z wyobraźni
Niech płonie
Klucz czwarty: buduj i spalaj
Część trzecia Wolna
Ukłucia
Duchy
Uśmiechy
Cele
Adam i Keys
Uszy
Warunki
Eriki
Domki na plaży
Temperatury
Lustra
Oczy
Ogrody
Przysięgi
Drzewa dotyku
Wiaderka
Stewardesy
Wskazówki
Wiersze
Chłopcy
Rozmowy
Lasy
Serki śmietankowe
Bazy
Wyspy
Głazy
Krwawe łaźnie
Rasiści
Pytania
Pozwolenia
Przemowy przegranych
Supły
Dla Abby
Naklejki
Bogowie dziewczyny
Konflikty
Nurty
Kłamstwa
Przesyłki
Złość
Złamane serce
Żal
Najeźdźcy
Pięć profesjonalnych wskazówek dla tych, którzy żyją zbyt wysoko lub zbyt nisko
1. Bierz te cholerne leki
2. Nie przestawaj brać tych cholernych leków
3. Rób notatki
4. Poznaj swoje przyciski
5. Pamiętaj, że jesteśmy najlepszymi ludźmi
Strefy komfortu
Elmers
Szczęściary
Dreszczyki
Zamki z piasku
Gitary
Warkocze
Powidoki
Pomysły
Linie boczne
Poziomy
Epilog Człowiek
Podziękowania

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku