• Nawyki zen. Mała książka na resztę życia

Ludzkość poczyniła wielkie postępy, ale wciąż niewiele osób żyje z poczuciem pewnego, trwałego szczęścia. Tego celu nie można osiągnąć dzięki nauce czy technologii. Również bogactwo nie jest źródłem spełnienia. Okazuje się, że aby życie sprawiało więcej radości, wystarczy dokonać niewielkich zmian: wprowadzić kilka zasad, konsekwentnie ich przestrzegać, nauczyć się koncentracji i robić to, co się lubi. W ten sposób od pierwszego, małego kroku można zacząć wielką, fantastyczną podróż do własnego szczęścia. Przewodnik w drodze po szczęście - "Nawyki zen. Mała książka na resztę życia" Ta książka jest zbiorem znakomitych artykułów o tym, jak stać się szczęśliwszym człowiekiem. Zawarte w niej teksty opublikowano pierwotnie na blogu Zen Habits, czyli właśnie Nawyki zen. Jego filozofia opiera się na upraszczaniu życia, nabieraniu dobrych nawyków i zwiększaniu własnej produktywności przy mniejszym stresie. Dzięki temu można wiele osiągnąć: poprawić stan zdrowia, podnieść przychody, nawiązać wspaniałe relacje z innymi ludźmi, a także spełniać marzenia. W książce znajdziesz proste, praktyczne wskazówki dotyczące porządkowania swojego otoczenia, osiągania prostoty, eliminowania rzeczy nieistotnych, planowania dnia, pielęgnowania współczucia czy zwiększania pewności siebie. Zobaczysz, jak pięknie jest żyć w pełni świadomie i odczuwać cudowność świata w każdej minucie życia! W książce "Nawyki zen. Mała książka na resztę życia" znajdziesz między innymi: strategie osiągania prostoty w życiu techniki nicnierobienia i oczyszczania umysłu sposoby osiągania lepszej wydajności sztuka odchodzenia od materializmu jak uwierzyć w siebie, w ludzkość i potęgę życzliwości Żyj świadomie: prosto i szczęśliwie!

Podtytuł Nawyki zen. Mała książka na resztę życia
Autor Leo Babauta
Rok wydania 2019
Oprawa Miękka
Format 140x208
Stron 120
Wydawnictwo Sensus
29.00 21.75
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
20.3
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-283-5313-8
Ludzkość poczyniła wielkie postępy, ale wciąż niewiele osób żyje z poczuciem pewnego, trwałego szczęścia. Tego celu nie można osiągnąć dzięki nauce czy technologii. Również bogactwo nie jest źródłem spełnienia. Okazuje się, że aby życie sprawiało więcej radości, wystarczy dokonać niewielkich zmian: wprowadzić kilka zasad, konsekwentnie ich przestrzegać, nauczyć się koncentracji i robić to, co się lubi. W ten sposób od pierwszego, małego kroku można zacząć wielką, fantastyczną podróż do własnego szczęścia.

Przewodnik w drodze po szczęście - "Nawyki zen. Mała książka na resztę życia"
Ta książka jest zbiorem znakomitych artykułów o tym, jak stać się szczęśliwszym człowiekiem. Zawarte w niej teksty opublikowano pierwotnie na blogu Zen Habits, czyli właśnie Nawyki zen. Jego filozofia opiera się na upraszczaniu życia, nabieraniu dobrych nawyków i zwiększaniu własnej produktywności przy mniejszym stresie. Dzięki temu można wiele osiągnąć: poprawić stan zdrowia, podnieść przychody, nawiązać wspaniałe relacje z innymi ludźmi, a także spełniać marzenia. W książce znajdziesz proste, praktyczne wskazówki dotyczące porządkowania swojego otoczenia, osiągania prostoty, eliminowania rzeczy nieistotnych, planowania dnia, pielęgnowania współczucia czy zwiększania pewności siebie. Zobaczysz, jak pięknie jest żyć w pełni świadomie i odczuwać cudowność świata w każdej minucie życia!

W książce "Nawyki zen. Mała książka na resztę życia" znajdziesz między innymi:

strategie osiągania prostoty w życiu
techniki nicnierobienia i oczyszczania umysłu
sposoby osiągania lepszej wydajności
sztuka odchodzenia od materializmu
jak uwierzyć w siebie, w ludzkość i potęgę życzliwości
Żyj świadomie: prosto i szczęśliwie!

Wstęp 7Część 1. Prostota 9

Pozbądź się bałaganu 9
Rób jedną rzecz naraz 12
Zredaguj swoje zobowiązania 15
Wyeliminuj wszystko oprócz tego, co niezbędne 17
Nie staraj się skreślić wszystkich punktów z listy 21
Sztuka nicnierobienia 23
Oczyść swój umysł 29
72 wskazówki pomagające osiągnąć prostotę 33
Jedz wolniej 46
Część 2. Wydajność 49

Nadaj sens każdemu dniowi, czyli określanie Najważniejszych Zadań 49
Skup się na Wielkich Kamieniach 50
Wyczyść swoją skrzynkę odbiorczą 53
Posprzątaj biurko 55
Zostań rannym ptaszkiem 58
Odzyskaj motywację, gdy chwilowo ją utracisz 63
Jak najlepiej spędzić najbardziej leniwe dni? 69
Odpręż się po dużym stresie 73
Część 3. Szczęście 77

Ucz się okazywać współczucie 77
Ucieknij przed materializmem 83
Praktyczne wskazówki, jak stosować złotą regułę etyczną 88
Akceptuj krytykę z gracją i ze zrozumieniem 93
Uwierz w ludzkość i w potęgę życzliwości 98
Uwierz w siebie 102
Żyj świadomie 112
Podziękowania 117

Leo Babauta jest amerykańskim autorem książek, blogerem i dziennikarzem. Obecnie wraz z żoną i sześciorgiem dzieci mieszka w Davis w stanie Kalifornia. Swoją wewnętrzną przemianę rozpoczął w 2005 roku od rzucenia palenia papierosów. Zaczął biegać, zrzucił nadwagę, podwoił swoje dochody i zainspirował tysiące osób pochwałą minimalizmu, prostoty i maksymalnej jakości. Dziś żyje pełnią życia i dzieli się swoimi bezcennymi doświadczeniami z innymi ludźmi.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku