• MySQL. Jak zaprojektować i wdrożyć wydajną bazę danych. Wydanie II

Wymagania względem baz danych stale rosną, co jest związane z dostępnością coraz większych ilości danych. Obserwujemy więc dynamiczny rozwój różnych systemów bazodanowych. Mimo że w tej branży pojawia się sporo nowych propozycji, relacyjne bazy danych wciąż cieszą się dużą popularnością. Spośród rozwiązań typu open source najbardziej znaną i lubianą bazą danych od lat pozostaje MySQL. Jest to oprogramowanie, które świetnie się sprawdza nawet w systemach operujących na dużych ilościach danych. W tym gruntownie zaktualizowanym przewodniku znalazły się dokładne informacje dotyczące konfiguracji MySQL w takich systemach jak Linux, Windows i macOS, jak również w kontenerze Dockera. Przedstawiono tutaj zasady projektowania baz danych, a także modyfikowania już istniejących. Opisano techniki pracy w obciążonym środowisku produkcyjnym, pokazano też, jak stosować mechanizm transakcji i reguły zarządzania użytkownikami. Omówiono sposoby uzyskiwania wysokiej wydajności działania i dostępności serwera przy minimalnych kosztach. Zademonstrowano, jak dostrajać i zabezpieczać bazy, jak pracować z kopiami zapasowymi, wreszcie ― jak używać plików konfiguracyjnych. W tym wydaniu pojawiły się nowe rozdziały poświęcone wysokiej dostępności serwera, mechanizmu równoważenia obciążenia i używania MySQL w chmurze. W książce między innymi: gruntowne podstawy MySQL wdrażanie bazy danych MySQL, również w maszynach wirtualnych i w chmurze projektowanie bazy danych i tworzenie zapytań monitorowanie bazy danych i praca z kopiami zapasowymi optymalizacja kosztów używania bazy danych w chmurze koncepcje związane z bazami danych MySQL: dane zawsze gotowe do akcji!

Podtytuł MySQL. Jak zaprojektować i wdrożyć wydajną bazę danych. Wydanie II
Autor Vinicius M. Grippa, Sergey Kuzmichev
Rok wydania 2022
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 560
Wydawnictwo Helion
129.00 98.04
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
96.75
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-283-8960-1
Wymagania względem baz danych stale rosną, co jest związane z dostępnością coraz większych ilości danych. Obserwujemy więc dynamiczny rozwój różnych systemów bazodanowych. Mimo że w tej branży pojawia się sporo nowych propozycji, relacyjne bazy danych wciąż cieszą się dużą popularnością. Spośród rozwiązań typu open source najbardziej znaną i lubianą bazą danych od lat pozostaje MySQL. Jest to oprogramowanie, które świetnie się sprawdza nawet w systemach operujących na dużych ilościach danych.

W tym gruntownie zaktualizowanym przewodniku znalazły się dokładne informacje dotyczące konfiguracji MySQL w takich systemach jak Linux, Windows i macOS, jak również w kontenerze Dockera. Przedstawiono tutaj zasady projektowania baz danych, a także modyfikowania już istniejących. Opisano techniki pracy w obciążonym środowisku produkcyjnym, pokazano też, jak stosować mechanizm transakcji i reguły zarządzania użytkownikami. Omówiono sposoby uzyskiwania wysokiej wydajności działania i dostępności serwera przy minimalnych kosztach. Zademonstrowano, jak dostrajać i zabezpieczać bazy, jak pracować z kopiami zapasowymi, wreszcie ― jak używać plików konfiguracyjnych. W tym wydaniu pojawiły się nowe rozdziały poświęcone wysokiej dostępności serwera, mechanizmu równoważenia obciążenia i używania MySQL w chmurze.

W książce między innymi:

gruntowne podstawy MySQL
wdrażanie bazy danych MySQL, również w maszynach wirtualnych i w chmurze
projektowanie bazy danych i tworzenie zapytań
monitorowanie bazy danych i praca z kopiami zapasowymi
optymalizacja kosztów używania bazy danych w chmurze
koncepcje związane z bazami danych
MySQL: dane zawsze gotowe do akcji!
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku