• Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę. Wydanie 2

Krótko, zwięźle i (przede wszystkim) na temat Zagłębiwszy się w otchłań internetu, można by dojść do wniosku, że sztuka pisania powoli zanika. Coraz więcej obrazów, coraz mniej słów, a te, które się tam znajdują... cóż, niekoniecznie są pisane pięknie, do rytmu i zgodnie z regułami gramatyki. Obraz jest ważny, bo przemawia bezpośrednio do ludzkiego mózgu, nawet bez użycia wyobraźni. Jednak to tekst, dobrze skonstruowany, nadal pozostaje królem przekazu. Oczywiście tylko pod warunkiem, że jest dobrze przemyślany, odpowiednio zbudowany i... krótki. Dzisiejszy odbiorca mediów (zwłaszcza społecznościowych) nie jest gotowy na przyswajanie dłuższych treści. Za to świetne hasło reklamowe, ciekawy tytuł artykułu, celną ripostę w dyskusji na czacie chętnie przyjmie. Przyjmie, zapamięta i przekaże dalej. Od czasu pierwszego wydania tej książki urządzenia mobilne jeszcze bardziej się upowszechniły. Na małych ekranach sprawdzą się mikrotreści, czyli krótkie teksty zilustrowane obrazkiem czy wideo. Nie wymagają dłuższej koncentracji i są zrozumiałe w oderwaniu od kontekstu. Gdy rozmiary ekranu maleją, a oczekiwania czytelnika rosną, liczy się każde słowo. Zapnij pasy i ruszamy w podróż drogą szybkiego ruchu!

Podtytuł Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę. Wydanie 2
Autor Joanna Wrycza-Bekier
Rok wydania 2021
Oprawa Miękka
Format 140x208
Stron 240
49.00 37.24
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
36.75
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-283-6952-8
Krótko, zwięźle i (przede wszystkim) na temat
Zagłębiwszy się w otchłań internetu, można by dojść do wniosku, że sztuka pisania powoli zanika. Coraz więcej obrazów, coraz mniej słów, a te, które się tam znajdują... cóż, niekoniecznie są pisane pięknie, do rytmu i zgodnie z regułami gramatyki.

Obraz jest ważny, bo przemawia bezpośrednio do ludzkiego mózgu, nawet bez użycia wyobraźni. Jednak to tekst, dobrze skonstruowany, nadal pozostaje królem przekazu. Oczywiście tylko pod warunkiem, że jest dobrze przemyślany, odpowiednio zbudowany i... krótki. Dzisiejszy odbiorca mediów (zwłaszcza społecznościowych) nie jest gotowy na przyswajanie dłuższych treści. Za to świetne hasło reklamowe, ciekawy tytuł artykułu, celną ripostę w dyskusji na czacie chętnie przyjmie. Przyjmie, zapamięta i przekaże dalej.

Od czasu pierwszego wydania tej książki urządzenia mobilne jeszcze bardziej się upowszechniły. Na małych ekranach sprawdzą się mikrotreści, czyli krótkie teksty zilustrowane obrazkiem czy wideo. Nie wymagają dłuższej koncentracji i są zrozumiałe w oderwaniu od kontekstu. Gdy rozmiary ekranu maleją, a oczekiwania czytelnika rosną, liczy się każde słowo. Zapnij pasy i ruszamy w podróż drogą szybkiego ruchu!
Wstęp 5

Krótko, czyli na temat 7

Krótko, czyli przyciągająco 11

Krótko, czyli prosto 17

Warsztat 1. Uprość i skróć 25

Obrazowe rzeczowniki 29

Dynamiczne czasowniki 35

Inspirujące przymiotniki 39

Wyraziste zdania 43

Warsztat 2. Frazy kluczowe 55

Krótka opowieść 63

Słowne czarodziejstwo 77

Życiodajna moc 91

Zmysłowe słowa 97

Warsztat 3. Znaczniki SEO 105

Sens wyolbrzymiania 111

Mistrzyni zwięzłości 121

Tajemnica harmonii 127

Siła kontrastu 131

Warsztat 4. Tytuł poradnikowy 137

Gra słów 147

Sztuka pomijania 153

Kto rymuje, ten przekonuje 157

Warsztat 5. Podpis pod obrazkiem 161

Przedsionek tekstu 165

Pętla i luka 173

Bogactwo pytań 185

Zalety cytowania 195

Warsztat 6. Wezwanie do działania 201

Ty i ja 205

Dowody liczbowe 213

Trzy, dwa, jeden... 219

Warsztat 7. Krótkie bio 227

Zakończenie 231

Bibliografia 233
Joanna Wrycza-Bekier — doktor nauk humanistycznych, absolwentka filologii polskiej i germańskiej. Jest autorką 7 książek odsłaniających tajniki pisania, w tym bestsellera Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy (Onepress, 2014 i 2018). Pod pseudonimem Emilia Becker opublikowała 8 książek beletrystycznych, głównie dla dzieci i młodzieży, m.in. Marcel i czas, Siedem kolorów wspomnień, Pamiętniki marzeń, Szklanka z koszyczkiem. Jej blog Poradnik Pisania (http://poradnikpisania.pl) ma kilka tysięcy czytelników, których łączy pasja pisania.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku